17 lipca 2010

PhotoPerfect Express - automatyczna korekta ekspozycji zdjęć

Okres wakacyjno-urlopowy w pełni! W tym czasie wykonujemy mnóstwo zdjęć, które nie zawsze wychodzą tak jakbyśmy sobie tego życzyli. A to niebo jest za blade bez wyrazistych chmur, albo nudna, zgniła zieleń czy brzydka i szara tafla wody. Zachodzi więc potrzeba poprawy ekspozycji takich zdjęć przez korektę jasności, poziomów, nasycenia barwy, balansu bieli i kolorów itp. Można to zrobić w większości programach graficznych, jednak korygowanie tych parametrów ręcznie, tradycyjnymi metodami bywa uciążliwe i zabiera mnóstwo czasu...
PhotoPerfect Express to profesjonalne narzędzie o bardzo prostym i intuicyjnym interfejsie do automatycznej poprawy jakości zdjęć tylko za pomocą jednego kliknięcia! Nie musimy posiadać żadnej wiedzy na temat tajników ich edycji i optymalizacji. Z pomocą specjalnie dobranych algorytmów przetwarzania w prosty sposób dostosujemy tym narzędziem każde zdjęcie do optymalnych wartości.

Niestety w wersji darmowej wsadowe przetwarzanie folderów zdjęć jest zablokowane, więc pozostaje nam tylko korekta pojedynczych fotek, ale i tak wybitnie przyśpiesza ich obróbkę, bo nie trzeba robić tego doświadczalnie, metodą prób i błędów.

Program optymalizuje zdjęcia pięcioma metodami:
  • RGBMax
  • YMax
  • Xe847
  • i2e
  • Perfectly Clear
Te dwa ostatnie w wersji darmowej umieszczą jednak znak wodny na zdjęciu, ale w warunkach amatorskich wystarczą z powodzeniem trzy pierwsze.
Podpowiedź użycia:
1. Kliknij Open Foto [1]i otwórz folder ze zdjęciami, a następnie u dołu okna kliknij odpowiednią miniaturę [2] wybierając tym samym zdjęcie do korekty.

2. Z lewej strony interfejsu wybierz algorytm [3] (lub wciśnij na klawiaturze odpowiedni numer 2-6) i na podglądzie sprawdź rezultat. Aby nie trzeba było kolejno przeskakiwać po wszystkich pięciu metodach i sprawdzać, który będzie lepszy wygodnie będzie uruchomić od razu podgląd we wszystkich. Wystarczy z menu Image optimization wybrać opcję All at once, albo wcisnąć skrót klawiszowy A.
Kliknij teraz tę miniaturę [4] (na podglądzie), która najlepiej odpowiada Twoim oczekiwaniom wybierając tym samym metodę optymalizacji. Przy edycji następnych zdjęć ta metoda będzie ustalona.

3. Zapisz ulepszone zdjęcie klikając Save Photo As. [5] Nie musisz obawiać się przy tym o oryginalne zdjęcie bowiem program go nie usuwa tylko przenosi do podfolderu Originals.

Teraz możesz przejść do edycji następnego klikając Next lub Previous [6], albo bezpośrednio wybierz kolejną miniaturę [2] u dołu okna.

Strona domowa
Licencja: freeware
System: Windows 7/Vista/XP
Pobierz: phtoperfectexpress-setup.exe

1 komentarz:

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails