26 lipca 2010

UAC Trust Shortcut - uruchamianie programów z pominięciem UAC

UAC (Kontrola konta użytkownika) to nowa funkcja wprowadzona do najnowszych systemów Windows 7 i Vista, która z założenia ma przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa komputera i zapobiegać nieautoryzowanym zmianom w systemie. Każe podejrzane działanie wymaga od użytkownika potwierdzenia, co przy częstych, tych samych akcjach bywa irytujące. Niektórzy bardziej niecierpliwi użytkownicy obniżają poziom ochrony, lub co gorsza, wyłączają tę funkcję, co stwarza ogromne zagrożenie dla systemu i nie jest zalecane!
UAC Trust Shortcut to niewielka aplikacja, za pomocą której skutecznie pozbędziemy się uciążliwych komunikatów UAC, podczas uruchamiania zaufanych programów, bez potrzeby obniżania poziomu ochrony, czy całkowitego wyłączania tej systemowej funkcji.

Pozwala dodać do tzw. białej listy często uruchamiane i sprawdzone już programy, wyłączając je z kontroli i ostrzeżeń UAC. Narzędzie tworzy nowe skróty tych aplikacji na pulpicie, gdzie kliknięcie takiej świeżo utworzonej ikony uruchomi program bez potrzeby potwierdzania. Metoda ta działa tylko z tym skrótem, bo już kliknięcie ikony tego samego programu bezpośrednio z folderu instalacji lub z menu Start uruchomi monit UAC.
Takie skróty można później przypiąć do paska zadań lub przenieś do lokalnie używanego launchera, np. RocketDock, Circle Dock lub innego.

Obsługa programu jest bardzo prosta.
Po instalacji należy uruchomić UAC Trust Shortcut i kliknąć u dołu okna na przycisk Add another program. Następnie w oknie menadżera UAC Trust Shortcut (Tray) Manager (później ikonkę znajdziemy w zasobniku systemowym) dodać żądaną aplikację do listy.
  1. Kliknij Browse... i z okna wyboru wskaż ścieżkę do swojego programu lub aplikacji. W polu Name wprowadź nazwę, która widnieć będzie pod ikoną.
  2. Potwierdź i zastosuj wybór kliknięciem linku Add now.

UWAGA! Należy także wyłączyć własny komunikat informujący (zaznaczając Do not display this prompt next time), aby nie trzeba było za każdym razem potwierdzać potrzeby uruchomienia tej usługi podczas każdego restartu komputera.
Pamiętaj też, aby po restarcie komputera ponownie uruchomić z zasobnika usługę UAC Trust. Inaczej utworzone skróty nie zadziałają!

Program do prawidłowej pracy wymaga najnowszego środowiska NET Framework 4.0.


Strona domowa
Licencja: freeware
Wymagania: .NET Framework 4.0
System: Windows 7/Vista
Pobierz: uacts_x86.zip (32bit)
Pobierz: uacts_x64.zip (64bit)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails