20 lipca 2010

SpyShelter Personal - ochrona komputera przed keyloggerami

SpyShelter Personal Free jest prostym i łatwym w użyciu programem zabezpieczającym nasz komputer przed keyloggerami, czyli wszelkiego rodzaju złośliwymi programami przechwytującymi wciskane klawisze lub kliknięcia myszy, a także trojanami, rootkitami i innym oprogramowaniem szpiegującym. Skutecznie chroni przed kradzieżą nasze hasła, dane logujące, numery kart kredytowych i inne prywatne informacje wpisywane na klawiaturze. W czasie rzeczywistym monitoruje wszystkie słabe punkty w systemie, nie dopuszczając do uruchomienia i ataku keyloggera.
Nie potrzebuje przy tym żadnych baz sygnatur, co czyni go lekkim i szybkim, a jednocześnie skutecznym narzędziem do walki z zagrożeniami, zarówno tymi znanymi jak i nieznanymi!

Obsługiwane funkcje w wersji bezpłatnej:
  • AntiKeyLogging - chroni przed wszelkiej maści keyloggerami i wyciekiem danych wpisywanych na klawiaturze lub klikanie myszką itp.
  • AntiScreenCapture - chroni system przed niekontrolowanym przechwyceniem ekranu (zrzutem ekranowym)
  • AntiClipboardCapture - chroni dane schowka podczas kopiowania, wklejania lub wycinania przed niepowołanym przechwyceniem.
  • AntiGetText - chroni system przed przechwyceniem tekstu przy użyciu funkcji gettext.
  • Ochrona systemu - chroni wrażliwe elementy systemu np. rejestr lub pamięć RAM przed złośliwymi aplikacjami.
  • AntiKernelModel - chroni system w trybie jądra przed zaawansowanymi keyloggerami.
Poszczególne moduły ochrony można tymczasowo wyłączać zwykłym kliknięciem na żarówkę i w ten sposób dostosować do bieżących potrzeb, ale nie jest to zalecane.

Podobnie jak w zaporach sieciowych (ang. firewall) SpyShelter działa na zasadzie reguł czarno-białej listy. Dlatego za każdym razem, gdy skaner wykryje potencjalne zagrożenie, powiadomi nas o tym stosownym komunikatem (alertem) pozwalając dokonać wyboru i zablokować lub dopuścić podejrzane działanie. Jeśli nie znamy danego programu lepiej będzie go zablokować. Warto przy takich okazjach stworzyć nową regułę przez zaznaczenie opcji Zapamiętaj wybór, aby nie trzeba było każdorazowo powtarzać tych samych czynności przy następnym uruchamianiu tego samego procesu.
Listą reguł można dowolnie zarządzać. Usuwać niepotrzebne, dodawać nowe, importować/eksportować wybrane lub wszystkie do pliku tekstowego, a także dodawać pliki/foldery do listy wyjątków. Wszystkie operacje wykonujemy z menu kontekstowego, albo ikonkami paska narzędziowego. Jeśli zajdzie taka potrzeba można także poznać bliższe szczegóły o każdej zapisanej regule.

Program zapisuje wszystkie poczynania w dzienniku (karta Okno Logu), gdzie mamy możliwość podglądu wszystkich zaistniałych akcji. Co, gdzie i przez jaki moduł zostało wykryte, dopuszczone lub zablokowane.
W Ustawieniach zmieniamy wersję językową interfejsu oraz podstawowe akcje, takie jak uruchamiane wraz z systemem, zabezpieczenie hasłem głównego programu przed przypadkowymi osobami, a także ustawimy sposób reagowania na aplikacje podpisane cyfrowo.

Więcej szczegółów dowiesz się w pliku pomocy zawartym w programie, instrukcji użytkownika lub w FAQ.

Strona domowa
Licencja: freeware (do użytku niekomercyjnego)
System: Windows 7/Vista/XP-SP2 (32-64bit)
Pobierz: setupfree4.21.exe

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails