5 lipca 2010

Registry Life - optymalizacja i konserwacja rejestru systemowego

Rejestr jest jednym z najważniejszych elementów systemu operacyjnego i od jego sprawności zależy ogólna funkcjonalność całego systemu. W miarę instalowania coraz to nowych programów jego objętość rozrasta się i nawet po odinstalowaniu nieużywanych aplikacji pozostaje w nim mnóstwo niepotrzebnych śmieci. Sam rejestr ulega także fragmentacji, co dodatkowo spowalnia uruchamianie komputera.Registry Life jest bezpłatnym i wygodnym narzędziem służącym do obsługi i utrzymywania rejestru w dobrej kondycji. Pozwala naprawić zaistniałe błędy przez wyczyszczenie nieaktualnych odwołań do plików, folderów, bibliotek i innych elementów, a przy okazji skompresować i zmniejszyć jego ogólny rozmiar (przez usunięcie pustych miejsc) przywracając systemowi pierwotną wydajność i bezawaryjność.


Za sprawą wygodnych kreatorów obsługa narzędzia jest niezwykle prosta.
1. Zaraz po uruchomieniu narzędzia skaner automatycznie przeanalizuje wszystkie klucze rejestru na obecność błędnych powiązań oraz sprawdzi stopień jego fragmentacji. W przypadku znalezienia jakichkolwiek błędów w logicznej i fizycznej strukturze rejestru poinformuje nas o tym odpowiednimi komunikatami.
Analizę można także uruchomić ręcznie, wybierając odpowiednią opcję z lewej strony okna oraz oczywiście zabezpieczyć się przed ewentualnymi błędami tworząc zapasową kopię rejestru (Backups). 2. W pierwszej kolejności należy uruchomić oczyszczanie rejestru z błędnych wpisów, klikając Run registry cleanup, a w kolejnym oknie, przyciskiem Fix uruchomić naprawę. Bardziej zaawansowani użytkownicy mogą oczywiście podglądnąć i przeanalizować wszystkie znalezione błędy, ale nie jest to konieczne.
3. Dopiero w drugiej kolejności uruchamiamy defragmentację rejestru przez kliknięcie Run registry optimization. Przedtem jednak należy pozamykać wszystkie otwarte okna, dokumenty i inne aplikacje pracujące w tle (antywirus, klient pocztowy itp.), aby nie utracić ważnych danych nad którymi pracujemy.

4. Klikamy Perform the registry optimization uruchamiając tym samym analizę...
Po krótkim czasie uzyskamy informację o możliwości zmniejszenia rejestru oraz w podglądzie graficznym pełny zestaw korzyści wynikających z tego. Zielony kolor oznacza obszar zoptymalizowany.Aby uruchomić właściwą defragmentację rejestru wymagane jest jeszcze zrestartowanie systemu. Wystarczy kliknąć przycisk Close.

Strona domowa
Licencja: freeware
System: Windows 7/Vista/XP/2000
Pobierz: registry-life-setup1.21.exe

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails