17 maja 2011

Advanced SystemCare Free 4 - kompleksowa naprawa i optymalizacja komputera

Advanced SystemCare Free 4 to nowa odsłona znanego multi-narzędzia do konserwacji komputera. Ulepszono silnik, odmłodzono i uproszczono interfejs użytkownika z możliwością obsługi skórek. Dodano też mechanizm na bieżąco monitorujący kondycję systemu. Z pewnością ucieszy zarówno niedoświadczonych jak i zaawansowanych użytkowników. Tych pierwszych do korzystania zachęci prosta obsługa, a drugich bogactwo wyspecjalizowanych narzędzi. Jednym kliknięciem myszy można usunąć szkodliwe oprogramowanie, zoptymalizować i przyśpieszyć pracę systemu, naprawić typowe błędy, oczyścić rejestr z niepotrzebnych śmieci lub usunąć ślady surfowania w internecie poprawiając bezpieczeństwo i ogólną stabilność komputera. Pojawiły się też dwie nowe funkcje pozwalające wyszukiwać i naprawiać błędy dysku oraz chronić przed wykrytymi lukami "dziurami" w systemie.

Obsługa narzędzia jest teraz jeszcze prostsza i wygodniejsza. Do wszystkich funkcji i narzędzi mamy łatwy i wygodny dostęp już z głównego okna podzielonego na cztery podstawowe grupy:

1. Quick Care - codzienna konserwacja systemu. Szybkie wyszukiwanie i usuwanie komponentów szpiegowskich, czyszczenie i naprawa rejestru oraz usuwanie typowych śmieci pozostawionych przy codziennym użytkowaniu komputera. A więc opróżnianie kosza, zacieranie śladów surfowania w przeglądarkach IE, Firefox, Opera, Chrome i innych mediach.
2. Deep Care - głęboka analiza systemu. Dokładne przeszukiwanie całego systemu w celu poprawy jego bezpieczeństwa i wydajności. W tej części do dyspozycji mamy wszystkie poprzednie moduły oraz możliwość zapobiegania instalacji szkodników za pomocą przeglądarek IE w oparciu o kontrolki ActiveX, ochronę przed BHO i plikami cookies (w Firefoksie), wyszukiwanie i naprawa błędów dysku, jego defragmentacją, wyszukiwanie luk w systemie i innych.
Wystarczy kliknąć ikonę Quick Care lub Deep Care i jednorazowo zaznaczyć odpowiednie sekcje (zwykle wszystkie) przewidziane do sprawdzenia, aby na zawsze pozbyć się problemów. Początkujący użytkownicy nie muszą się niczego obawiać, nic więcej zmieniać. Wszystkie narzędzia zostały optymalnie skonfigurowane. Zaawansowani zaś mogą niektóre sekcje dostosować do własnych potrzeb. A w razie wystąpienia jakiś problemów w Centrum ratunkowym łatwo można przywrócić każdą operację.

3. Trzecia część Turbo Boost pozwala dopalić komputer i zwiększyć jego wydajność poprzez wyłączenie niepotrzebnych w danej chwili usług i procesów oraz aplikacji działających w tle, w sposób nie powodujący utraty stabilności systemu. Zwalnia przy tym także nieco pamięci RAM. Można nawet wyłączyć obsługę kompozycji, aby jak najwięcej uzyskać mocy obliczeniowej procesora. Program nie robi tego automatycznie. To my sami musimy zdecydować jakie aplikacje i procesy nie będą nam potrzebne. Nie jest to trudne, bo Turbo Boost zaproponuje wszystkie możliwe do wstrzymania procesy. Wygodnie za pomocą kreatora, w kilku krokach stworzymy własny tryb Turbo, który potem szybko, jednym kliknięciem uaktywnimy w trudnych chwilach. Może się przydać w przypadku pracy z programem mocno obciążającym system, gdy potrzebujemy wszystkich możliwych zasobów komputera, albo podczas wymagających gier komputerowych itd.
Po stworzeniu własnego trybu Turbo włączamy go przyciskiem Przyśpiesz teraz, albo prościej i szybciej z menu kontekstowego ikony znajdującej się w obszarze powiadomień (tray-u). W podobny sposób (po zakończeniu pracy lub gry) przywracamy wcześniej wyłączone usługi - najlepiej z menu kontekstowego, albo klikając ikonę Turbo Boost Wył w głównym oknie ASC. I nie musimy pamiętać jakie i ile ich było. Turbo Boost sam zadba o to i uruchomi wszystkie.

4. Ostatnia część Toolbox to zestaw ponad 20 wyspecjalizowanych narzędzi, którymi można rozwiązać wiele problemów w komputerze. Swego czasu pisałem o nich, kiedy były jeszcze w wersji beta. Niektóre z nich wymagają teraz edycji PRO. Za to uruchomienie innych jest teraz znacznie ułatwione i dostępne wprost z menu kontekstowego plików i folderów. Na przykład klikając prawym przyciskiem myszy na dowolnym pliku możemy trwale zniszczyć go w elektronicznej niszczarce, a klikając na folderze podglądnąć jego zawartość i przeanalizować rozmieszczenie i zajętość przestrzeni dyskowej.
ASC4 wyposażony jest w mechanizm, który na bieżąco monitoruje stan kondycji komputera i w zależności od jego wyniku odpowiednio (w czterech poziomach A, B, C i D) informuje w specjalnym wskaźniku - pasku. Po jego rozwinięciu podpowiada, jaką czynność należy wykonać, jak poprawić wydajność.
Wskaźnik można umieścić lub przykleić w dowolnym miejscu pulpitu. W ustawieniach mamy możliwość jego uruchomienia z programem lub poza nim, albo całkowitego wyłączenia.

Aplikacja zawiera kilka wersji językowych, ale brak w niej polskiej. Można jednak samemu spróbować spolszczyć w notatniku dowolny plik np. English.lng znajdujący się w folderze Language. Można także prościej... poszukać nieoficjalnego w Internecie. Nie jest to trudne. Wystarczy w Google wpisać odpowiednie słowa i mamy odpowiedź. Znajdujące się w archiwum dwa pliki Polski.lng należy skopiować: jeden do głównego folderu Language zainstalowanego ASC4, a drugi do podfolderu Toolbox_language. Potem w ustawieniach zmienić na polską wersję.

AKTUALIZACJA 02.05.2011
Od wersji 4.0.1 ASC4 zawiera już polską wersję językową.

Strona domowa | Freeware | Windows 7/Vista/XP/2000 | Pobierz

3 komentarze:

 1. Hmm, a to naprwde dziala?

  ---------------------
  mailtest@dattebayo.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. fajne zapraszam na mój blog i pomogły mi twoje rady !!!

  OdpowiedzUsuń
 3. bardzo interesujący blog !
  zapraszam odwiedź mojego bloga

  http://www.e-spolecznosc.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails