3 maja 2011

Download Mover - automatyczne sortowanie plików

Większość internautów pobrane z Sieci pliki zapisuje najczęściej na Pulpicie, albo w specjalnie wydzielonych folderach Downloads, Pobrania lub podobnych, a potem przenosi je do poszczególnych folderów. Po jakimś czasie ilość plików rozrasta się do takiego stopnia, że trudno poruszać się w ich gąszczu. Zaczyna robić się bałagan. Niektórzy próbują ręcznie porządkować takie foldery i żmudnie przenoszą archiwa do jednego, grafikę do drugiego, a dokumenty do jeszcze innego folderu itd. Taką pracę można jednak zautomatyzować.
Download Mover to niewymagająca instalacji bezpłatna aplikacja, która podobnie jak InWatch na bieżąco pozwala utrzymywać w ładzie i porządku wskazane przez użytkownika katalogi. Automatycznie wykryje wszystkie pojawiające się w nich pliki i w zależności od ich formatu (rozszerzenia) przeniesie do odpowiednich folderów.

Interfejs aplikacji jest bardzo prosty, więc obsługa nie powinna sprawić żadnego kłopotu, nawet początkującym użytkownikom. Wystarczy uruchomić z dowolnej lokalizacji plik DLMov i wstępnie skonfigurować narządzie. Jeśli po uruchomieniu nie pojawi się jej okno na pulpicie, odszukujemy i klikamy jego ikonkę w zasobniku systemowym (koło zegara).

Przede wszystkim w górnym polu watched directories przyciskiem new...[1] wskazujemy folder, który chcemy nadzorować, powiedzmy Pulpit, ale może to być każdy inny. Jeśli zajdzie taka potrzeba, tym samym przyciskiem można dodać więcej folderów [2].Nieco niżej, w oknie files to move drugim przyciskiem new.. [3] wybieramy najpierw rozszerzenie pliku np. zip, klikamy next.. i w oknie wyboru wskazujemy folder dla tego typu plików.
W ten sam sposób dla każdego kolejnego rozszerzenia (rar, iso, jpg, png, mp3 itd.) precyzyjnie określamy katalogi docelowe.
Opcjonalnie możemy jeszcze dostosować częstotliwość monitoringu [4].

Po skonfigurowaniu programu minimalizujemy jego okno do zasobnika systemowego (tray-a) i narzędzie jest gotowe do pracy. Wszystkie ustalone typy plików, które pojawią się w monitorowanych folderach zostaną automatycznie, bez naszej ingerencji przeniesione do wskazanych miejsc. A gdy zajdzie taka potrzeba, jednym kliknięciem ikonki w tray-u można wstrzymać działanie monitoringu. Zmieni wtedy kolor z zielonego na czerwony.

O wszystkich działaniach, tych udanych i nieudanych zostaniemy poinformowani odpowiednimi komunikatami.
Aby program uruchamiał się razem z systemem, można jego skrót umieścić w systemowym folderze Autostart. Inaczej trzeba będzie każdorazowo uruchamiać go ręcznie. Najprościej zrobimy to tworząc skrót aplikacji (klikamy na jego ikonce prawym przyciskiem myszy i z menu kontekstowego wybieramy Utwórz skrót).
Skrót ten łapiemy myszką i nie puszczając przenosimy na przycisk Start (czekamy aż się rozwinie) dalej na ->Wszystkie programy (znów czekamy na rozwinięcie menu) odszukujemy folder Autostart, naprowadzamy skrót na niego i upuszczamy.

Strona domowa | Freeware | Windows 7/Vista/XP| Pobierz

1 komentarz:

  1. Niesamowite:]
    ile z tego bloga mozna sie dowiedzieć:D

    OdpowiedzUsuń

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails