27 lipca 2009

IObit Security 360 - chroń komputer przed złośliwym oprogramowaniem

IObitCom znany jest ze świetnych i darmowych produktów, takich jak Smart Defrag czy Advanced System Care. Teraz wydała nowe narzędzie IObit Security 360 tym razem do walki ze złośliwym oprogramowaniem, który skutecznie wykrywa, usuwa i chroni komputer w czasie rzeczywistym przed programami szpiegującymi, robakami, koniami trojańskimi, botami, adware, keyloggerami itp. Dzięki własnemu silnikowi "Dual Core" dużo szybciej przeprowadza skomplikowane analizy, a tym samym i skanowanie komputera.

Doskonale też wykrywa i współpracuje z lokalnie używanymi programami antywirusowymi czy zaporami. Zapewnia też bardzo częste, nawet cogodzinne automatyczne aktualizacje, a harmonogram pozwala dokładnie zaplanować metodę skanowania komputera.


Jak większość programów wykrywających szkodliwe oprogramowanie umożliwia przeprowadzenie skanowania trzema metodami:

Smart Scan - szybkie skanowanie najbardziej "wrażliwych" sekcji systemu
Full Scan - dokładne skanowanie całego komputera
Custom Scan - skanowanie wybranych obszarów przez użytkownika

Ochronę komputera w czasie rzeczywistym zapewnia dwiema metodami, które odpowiednio, według upodobań użytkownika można włączać/wyłączać.

Auto Protection Against Known Malware - tradycyjna ochrona przed znanymi zagrożeniami na podstawie sygnatur z bazy danych.

Advanced Protection Against Unkown Threats - zaawansowana ochrona przed nieznanymi zagrożeniami metodą detekcji heurystycznej DOG (Digital Original Gene).

Dla zapewnienia stabilności systemu, w ustawieniach odpowiednio regulujemy właściwy poziom ochrony heurystycznej.

Wysoki
- monitorowane i zatrzymywane są wszystkie zagrożenia.
Zalecany -monitorowane i usuwane są tylko zagrożenia o bardzo wysokim stopniu.

Mniejsze zagrożenia można wykryć i ewentualnie usunąć przeprowadzając tradycyjne skanowanie.

W ostatniej karcie Tools, mamy dostęp do dodatkowych narzędzi, za pomocą których bardziej doświadczeni użytkownicy mogą przeprowadzić dokładne analizy, prześledzić i ręcznie usunąć ukryte zagrożenia.

Hijack Scan - pozwala prześledzić na obecność malware aktualne uruchomione procesy, usługi, programy Autostartu, pobrane pliki itp.
Security Holes - dotyczy tylko angielskich wersji Windows
Passive Defense - pozwala włączyć dodatkową ochronę Internet Eksplorera i Firefoksa.
Unlock & Delete - narzędzie pozwalające usunąć zablokowane pliki, procesy itp.
Privacy Sweeper - uniwersalne narzędzie czyszczące system Windows, różne aplikacje , multimedia, popularne przeglądarki internetowe z prywatnych danych, takich jak historia, ciasteczka, pobrane pliki itp.
PC Tuneup - uruchomienie znanego już Advanced System Care lub w przypadku gdy nie masz zainstalowanego odnośnik do jego pobrania.

Program na razie jest w wersji angielskiej, ale jak w przypadku innych produktów IObitCom należy się spodziewać w niedalekiej przyszłości także polskiej.

AKTUALIZACJA!
W najnowszym wydaniu tego produktu dodano 7-ą funkcję, w karcie Narzędzia: IS360 Portable. Z pomocą tego narzędzia w łatwy sposób wygenerujesz przenośną wersję (portable) Security 360, ale tylko odmianę Free.

UWAGA! Instalator proponuje dodatek do przeglądarek internetowych w postaci paska narzędziowego IObit Toolbar. Jeśli nie interesuje Cię ten pasek, podczas instalacji zwróć na to uwagę i usuń zaznaczenie z pola I Arge to Install the IObit Toolbar.

Strona domowa: IObitCom
Licencja: bezpłatna (freeware)
System: Windows 2k/XP/2003/Vista/7
Pobierz z Cnet download: is360setup-1.30.exe

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails