22 lipca 2009

a-squared Free 4.5 - usuń z systemu szkodliwe oprogramowanie

a-squared Free to darmowy program do czyszczenia komputera ze szkodliwego oprogramowania takiego jak konie trojańskie, keyloggery, szpiegujące programy, adware, boty, robaki, wirusy, dialery i inne. Umożliwia skanowanie dysków czterema metodami: Szybkie, Inteligentne, Gruntowne i Użytkownika. Przy pierwszym uruchomieniu skanera warto dogłębnie przeskanować komputer, przy następnych można już użyć szybkiego. Ciekawostką narzędzia jest to, że po każdym uaktualnieniu sygnatur malware i ponownym uruchomieniu skanera sprawdzana jest także kwarantanna celem ewentualnego skorygowania fałszywego zakwalifikowania pliku jako malware.

Po zakończeniu skanowania wyświetlona zostanie lista znalezionych infekcji. Klikając na niebieski link szkodnika przekierowany zostaniesz na stronę producenta, gdzie uzyskasz o nim bardziej szczegółowe informacje.

Wszystkie elementy o wysokim zagrożeniu zaznacz i skieruj do kwarantanny. W razie jakichś błędów systemu łatwo możesz je przywrócić. Po jakimś czasie możesz je usunąć.

Wersja darmowa jest nieco okrojona i nie ochrania dysków twardych w czasie rzeczywistym, ale i tak wykrywa i usuwa wszystkie szkodniki. Nie posiada także automatycznej aktualizacji. Warto więc przed każdym uruchomieniem skanowania najpierw sprawdzić ich dostępność.

Skaner dostępny jest w wersji instalacyjnej oraz nie wymagającej instalowania (portable), którą wystarczy rozpakować w dowolne miejsce na dysku, a nawet pendrive-a i stamtąd uruchomić.

Strona domowa
System: Windows XP/2003/2008/Vista
Licencja: bezpłatna (freeware)
Pobierz: a-squared Free 4.5(portable)
Pobierz: a-squared Free 4.5 (install)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails