19 sierpnia 2009

Resize My Photos - wsadowe zmniejszanie zdjęć

W okresie urlopowo-wakacyjnym wykonujemy mnóstwo zdjęć, które potem trzeba jakoś pomniejszyć do optymalnych rozmiarów. Zaczynamy wtedy szukać programu, który nam to umożliwi. Najlepiej jeszcze, aby był prosty i wszystkie zdjęcia przetworzył za jednym razem...

Resize My Photos - mały i szybki program, który przede wszystkim służy do grupowego zmniejszania dużej ilości zdjęć formatu JPEG, a więc całych zawartości folderów. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby zmniejszać także pojedyncze zdjęcia. Doskonale nadaje się do zdjęć wykonanych aparatami cyfrowymi, które w większości wykonują zdjęcia w tym formacie graficznym.
Interfejs programu jest prosty i bardzo intuicyjny, więc nie stwarza żadnych problemów z jego obsługą. Tym bardziej, że obsługuje metodę "przeciągnij i upuść". Wystarczy przeciągnąć folder z zawartością do jego okna. Szybko i skutecznie.

Program integruje się z menu kontekstowym folderów, więc wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na folderze, aby błyskawicznie uruchomić interfejs programu i automatycznie załadować całą jego zawartość. Domyślnie ustawiony jest rozmiar 1024 x 768, ale użytkownik może dowolnie go zmienić do własnych potrzeb. Zmieniamy tylko jedną wartość, (według nastawionej metody) np. szerokość, a druga dostosuje się automatycznie.

Funkcje programu:

- obsługa metody "przeciągnij i upuść"
- integracja z menu kontekstowym Eksploratora
- zmniejszanie kilku zdjęć na raz
- obsługa pojedynczych zdjęć
- zmiana rozmiarów
- dodawanie prefiksu do nazwy
- zmiana docelowego folderu
- dostosowywanie jakości zapisu Jpeg

Strona domowa
Licencja: bezpłatna (freeware)
System: Windows XP/Vista
Wymagania: Microsoft .NET Framework 2.0 >>
Pobierz: ResizeMyPhoto_0.1.0

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails