25 sierpnia 2009

Glary Undelete - odzyskaj przypadkowo usunięte pliki

Glary Undelete to proste narzędzie służące do odzyskiwania nie tylko plików, które sami przez pomyłkę usunęliśmy z kosza, ale także tych skasowanych przez złośliwe oprogramowanie malware. Obsługuje systemy plików FAT, NTFS, NTFS+EFS, a w systemie NTFS również pliki skompresowane i zaszyfrowane. Nieźle sobie radzi z odzyskiwaniem zdjęć z różnych kart pamięci CompactFlash, SmartMedia, MultiMedia, Secure Digital czy xD-Picture Card, a także z wymiennych urządzeń USB, np. popularnych pendrive'ów.


Głęboko skanuje wybrany dysk, dokładnie wyszukując wszystkie pliki, jakie tylko mogą zostać odzyskane, nawet te uszkodzone i już nadpisane. Po zakończeniu skanowania, znalezione pliki lub ich fragmenty wyświetli w liście Foldery. Przechodząc do karty Typy pliku możemy wybrać interesujący nas typ pliku i przywrócić wszystkie lub tylko te, które są w bardzo dobrym stanie.

Jeśli szukamy tylko określonego typu lub konkretnej nazwy pliku, zawsze możemy użyć odpowiedniego filtru, ustawiając wyszukiwanie według nazwy, rozszerzenia, rozmiaru, daty utworzenia lub jego stanu.

Glary Undelete wchodzi także w skład pakietu Glary Utilities, jeśli więc go używasz nie musisz instalować tego pierwszego.
Mimo, iż jest to wersja instalacyjna działa również samodzielnie (portable). Wystarczy po instalacji skopiować cały folder Glary Undelete w dowolne miejsce, nawet na pendrive'a. Później ten zainstalowany można odinstalować z systemu, poprzez aplet Dodaj usuń programy.

Uwaga! Domyślnie instalator proponuje również dodatek do Internet Eksplorera, w postaci paska narzędziowego Ask. Podczas instalacji zwróć na to uwagę i odznacz tą opcję, w przypadku gdy Cię taki pasek nie interesuje.

Inne programy odzyskujące skasowane pliki Recuva lub DiskDigger.

Strona domowa
Licencja: bezpłatna (freeware)
System: Windows 95/98/Me/NT/2000/XP/2003/Vista
Pobierz: gun1.4.exe

1 komentarz:

  1. Witaj!
    Ciekawy wpis, muszę zapisać sobie nazwę programu. Nie ma nic gorszego niż niechcący skasowane pliki ;) pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails