28 sierpnia 2009

SpeedyFox - przyśpiesz uruchamianie przeglądarki Firefox

Mozilla Firefox należy do jednych z najlepszych i najczęściej używanych przeglądarek internetowych. Jeśli zauważysz, że uruchamia się znacznie wolniej niż wtedy gdy ją instalowałeś może to oznaczać znaczną fragmentację bazy danych profilu.

SpeedyFox to małe i bezpłatne narzędzie, które rozwiąże ten problem. Jednym kliknięciem zoptymalizuje profil użytkownika przyspieszając tym samym 3-krotnie Firefoksa, przeglądanie historii i przeprowadzania operacji za pomocą ciasteczek (cookies). Jest przy tym bezpieczny i nie narusza żadnych ustawień profilu(ów), takich jak zakładki, historia, hasła itp.

Jego obsługa jest wyjątkowo prosta. Po uruchomieniu automatycznie wykryje Twój profil lub profile. Gdy masz ich więcej, wybierz z rozwijanego menu ten, który chcesz zoptymalizować. Upewnij się przy tym, że nie masz włączonego Firefoksa i wciśnij przycisk Speed Up My Firefox. Optymalizacja może trochę potrwać nawet godzinę, w zależności od wielkości bazy profilu, ale najczęściej trwa nie dłużej niż kilka minut.
Wersji portable nie trzeba instalować.

Strona domowa
Licencja: freeware
System: Windows
Wymagania: Firefox
Pobierz: speedyfox_1.0(portable).zip
Pobierz: speedyfox_1.0.exe

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails