18 sierpnia 2009

SmillaEnlarger - powiększ obrazek bez utraty jakości

Najczęściej posiadacze aparatów cyfrowych chcą pomniejszyć zbyt duże zdjęcia. Programów służących do tego jest mnóstwo. Sam opisywałem kilka VSO Image resizer, Shrink Pic czy PhotoRazor. Ale bywa też i tak, że chcemy postąpić odwrotnie i powiększyć mały obrazek do większych rozmiarów. Najlepiej, aby podczas tej operacji nie ucierpiał na jakości, a takich programów już tak dużo nie znajdziemy...

Image Enlarger to mała aplikacja (w oparciu o Qt) służąca do skalowania obrazu, a właściwie do powiększania bitmapy z bardzo wysoką rozdzielczością. Autor Mischa Lusteck opracował własny, wysokiej jakości algorytm powiększania. Czy mu się udało? Osądźcie sami. Na podglądzie, w 100% powiększeniu można obserwować jakość obrazka.

Cała operacja sprowadza się do otwarcia pliku graficznego przyciskiem Browse, odpowiedniego jego powiększenia suwakiem Zoom i potwierdzeniu przyciskiem Calculate. Po przetworzeniu, nowy plik zostanie automatycznie zapisany w folderze źródłowym pod rozszerzoną nazwą. Ustawienia te można oczywiście zmienić według własnych potrzeb.

Jeśli jednak kogoś nie zadowala wynik końcowy, zawsze może poeksperymentować dostępnymi filtrami i wyregulować suwakami ostrość (sharpness), szumy (noise), płaskość (flatness) czy mieszanie kolorów (dithering) do optymalnych wartości.

Programu nie musimy instalować, wystarczy rozpakować archiwum i uruchomić plik ImageEnlarger.exe.

Strona domowa
Licencja: bezpłatna (GNU GPLv3)
System: Windows
Pobierz: ImageEnlarger(win32)-0.8.zip
Pobierz: SmillaEnlarger-0.9.0.zip

1 komentarz:

  1. Jak pobrałam ten plik, otworzyłam go i nie mogłam znaleść nazwy pliku o danej nazwie!

    OdpowiedzUsuń

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails