13 września 2010

CCAuto Updater - automatyczna aktualizacja CCleanera

CCAuto Updater to bezpłatne narzędzie, które służy do automatycznego sprawdzania, pobierania i instalowania uaktualnień do uniwersalnego programu czyszczącego CCleanera. I to niezależnie od tego, czy używamy instalacyjnej wersji, czy odmiany mobilnej (portable). Sam CCleaner, co prawda informuje o dostępności nowszej wersji i w ustawieniach ma nawet odpowiednią opcję, ale robi to dopiero po jego uruchomieniu, a użytkownik i tak musi ją pobrać i zainstalować od nowa. CCAuto Updater zwalnia więc użytkownika od kłopotliwego wchodzenia na stronę producenta, pobierania i instalowania uaktualnień tego popularnego programu.

Aktualizowanie programu zlecić można dwiema metodami: podczas każdego uruchomienia systemu (zaznaczając Run on startup), albo za pomocą harmonogramu zadań z codzienną, tygodniową lub miesięczną częstotliwością (Run scheduled). Zawsze jednak pod przyciskiem Update CCleaner mamy możliwość ręcznej aktualizacji.

Instrukcja użycia:

Po rozpakowaniu i uruchomieniu CCAuto Updater-a wystarczy przyciskiem Browse wskazać folder zainstalowanej lub mobilnej wersji CCleanera. Program automatycznie zbierze wszystkie potrzebne informacje o używanej wersji i zapisze w swoim folderze.

Gdy tylko pojawi się jego nowa wersja, bez ingerencji użytkownika pobierze i zaktualizuje, także w przypadku odmiany mobilnej. Użytkownika powiadomi o tym odpowiednim komunikatem w zasobniku systemowym.

Razem w połączeniu z CCEnhaner-em oraz Click&Clean znacznie usprawni i rozszerzy możliwości CCleanera.

Program nie wymaga instalacji. Wystarczy rozpakować archiwum i uruchomić wykonywalny plik cc_update.exe.

Strona domowa | Freeware | Windows 7/Vista/XP | Pobierz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails