23 września 2010

System Ninja - konserwacja i dokładne czyszczenie komputera

System Ninja to bezpłatne i niewymagające instalacji narzędzie służące do konserwacji i czyszczenia komputera z niepotrzebnych śmieci, które nie są wykrywane w innym popularnym programie czyszczącym CCleanerze - nawet rozszerzonego o CCEnchancer. Skanuje specyficzne obszary systemu i wyszukuje wszystkie pliki, które mogą zostać usunięte, takie jak: pliki temp, foldery plików konfiguracyjnych, historię IE, tymczasowe pliki Windows, bufor miniatur, nieobsługiwane ikony, logi, tagi Torrent i wiele, wiele innych.
Jest doskonałym uzupełnieniem CCleanera, po którego użyciu znalazł jeszcze w komputerze ponad 300 różnego rodzaju śmieci! Mimo to - jak twierdzi autor - jest bezpieczny w użyciu i nie usuwa istotnych dla systemu plików.


System Ninja to nie tylko szybki program czyszczący. Z pomocą Startup Manager łatwo można zarządzać automatycznie uruchamianymi aplikacjami - Autostartem oraz zaplanowanymi zadaniami - Tasks. Wystarczy pozaznaczać niechciane i potwierdzić usunięcie przyciskiem Remove Selected.
Process Manager pozwala zaawansowanym użytkownikom zarządzać procesami i zakończyć te niechciane, bez potrzeby uruchamiania systemowego menadżera zadań (Ctrl+Alt+Del). W odróżnieniu od systemowego menadżera Ninja skuteczniej (natychmiast) wyłącza procesy - także kilka naraz, co ma to znaczenie przy usuwaniu malware.Skaner Run MallRun Destroyer zapewnia także większe bezpieczeństwo, wykrywając złośliwe procesy, których rozpoznaje ponad 80. Warto zatem uaktualniać na bieżąco ich listę, klikając Run Tool. Po aktualizacji przeskanuje pamięć, a po wykryciu malware usunie je, informując o tym użytkownika w dzienniku.

Wśród zaawansowanych narzędzi Moore Tools, pod ikoną Folder Junk Cleaner kryje się funkcja skanowania wskazanego dysku/ folderu i usunięcia z niego niepotrzebnego balastu. Funkcja bardzo przydaje się przy czyszczeniu podłączonego pendrive-a, lub innego zewnętrznego nośnika.
Boot Log Generator to nic innego jak proste narzędzie generujące plik dziennika. Zawiera listę aplikacji i zadań uruchamianych z systemem Windows, wraz z podpowiedziami pomocnymi w podjęciu decyzji ich usunięcia lub nie.File Analyzr to prosty analizator plików, który podaje o nim najistotniejsze informacje takie jak: ścieżkę dostępu, rozmiar pliku i datę oraz sumę kontrolną w MD5, SHA1 i SHA256 - ważne podczas pobierania pliku z internetu. Jeśli plik wydaje nam się podejrzany, w menu Files Analysis mamy możliwość bezpośredniego (online) przetestowania na obecność malware w ThreatExpert lub ViCheck.ca. Uzyskamy tam szczegółowe informacje i podpowiedzi.

Ninja zawiera wbudowane narzędzie CCEnchancer rozszerzające możliwości czyszczące CCleanera, ale tylko jego wersji instalacyjnej. Dla przenośnej (portable), niestety nadal trzeba używać osobnego programu.

Więcej szczegółowych informacji znajdziesz w pliku pomocy online.

Strona domowa | Freeware | NET Framework 3.5 | Windows 7/Vista/XP | Pobierz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails