3 listopada 2009

Toolbar Uninstaller - pozbądź się niechcianych pasków narzędzi w Firefoksie i IE

Coraz więcej producentów oprogramowania dołącza do instalatorów swoich produktów różnego rodzaju paski narzędzi integrujące się z lokalnie używanymi przeglądarkami internetowymi. Zazwyczaj bywa tak, że można odznaczyć taki dodatek, ale niejednokrotnie przez nieuwagę o tym zapominamy. Co prawda wiele z nich można później odinstalować przez aplet Dodaj lub usuń programy w Panelu sterowania, ale bywa też i tak, że nie znajdziemy tam pliku odinstalowującego.

Toolbar Uninstaller służy do odinstalowania różnego rodzaju dodatków w postaci pasków narzędzi (ang. toolbar) jakie świadomie lub nie, zainstalowaliśmy w swojej przeglądarce. Kilkoma kliknięciami usuniemy zarówno te wcześniej zaakceptowane jak i te niepożądane. Program działa na zasadzie czarnej i białej listy. Na obecnym etapie rozpoznaje około 176 pasków, w tym takie jak: Google, Alexa, AOL, Ask, eBay lub mniej znane: Logos, Monalo, Ocawa., które instalowane są głównie do Mozilli Firefox, ale są też do Internet Explorera: Google, Fear FM, NewsGator czy Yahoo! Te akceptowane przez nas dodajemy do białej listy, aby nie pojawiały się na liście do usunięcia.


Na czarnej liście znalazły się Anonymization, NetCraft i People Search and Public Record do Firefoksa oraz GameNext, MPire, MyWebSearch i Zango Toolbar do IE.

Użycie programu jest proste i wygodne. Po zainstalowaniu i uruchomieniu Toolbar Uninstaller, z lewej strony okna pojawią się wszystkie zainstalowane paski narzędziowe. Wystarczy zaznaczyć przewidziany(e) do usunięcia i strzałką w prawo (>) przenieś do prawej części okna. Przyciskiem Remove potwierdzamy usunięcie paska(ów).

W przygotowaniu jest już nowa wersja Toolbar Uninstaller 2.0, która nie będzie korzystała z przedefiniowanej listy pasków narzędzi. Ma ukazać się już niedługo, pod koniec roku.

Strona domowa
Licencja: freeware
System: Windows XP/Vista
Pobierz: ToolbarUninstaler1.0.0.1

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails