6 listopada 2009

USB Image Tool - stwórz dokładny obraz Flash dysku

USB Image Tool to bezpłatne i nie wymagające instalacji narzędzie pozwalające wykonać dokładne kopie (tzw. obrazy) kart pamięci zachowując przy tym ich oryginalną strukturę. Wśród nich takich jak: pendrive-a, odtwarzacze MP3, karty pamięci aparatów cyfrowych, komórek, urządzeń nawigacyjnych GPS i innych. Musimy tylko dysponować czytnikiem kart. Rozpoznaje wszystkie pamięci Flash podpinane do gniazda USB i używane do przechowywania danych. Inne dyski filtruje i pomija. Obrazy plików zapisuje w formacie IMG - bardzo podobnym do ISO, lub w skompresowane Zip (imz) i Gzip (img.gz) co pozwala, poza replikacją na wygodne, w postaci jednego pliku przechowywanie lub przesyłanie takich kopii.


Pod kartą Ulubione (Favorites) dostępny jest menadżer obrazów, gdzie wygodnie można nimi zarządzać, dodawać kolejne, usuwać niepotrzebne oraz przywracać na oryginalne nośniki. Brakuje mi tu tylko wygodnej przeglądarki struktury plików w obrazach.


Funkcje:
- Tworzenie i przywracanie obrazu plików
- Kompresja obrazu plików
- Zarządzanie kopiami
- Tworzenie i przywracanie obrazów z wiersza poleceń (plik usbitcmd.exe)
- Wyświetlanie szczegółowych informacji o urządzeniach USB

Od wersji 1.3 została wprowadzona obsługa sektora startowego MBR. Oznacza to, że w trybie Device Mode można stworzyć obraz samo-uruchamiającego (bootowalnego) flash dysku, a następnie przywrócić taką kopię.

Od wersji 1.5.0 naprawiono nie tylko zauważone błędy, ale przede wszystkim dodano możliwość równoległego tworzenia lub przywracania kopii z wielu urządzeń jednocześnie. Po rozpoczęciu kopiowania jednego woluminu (co trochę trwa, w zależności od jego pojemności) można przejść do tworzenia drugiego, trzeciego itd. Funkcja ta znacznie przyśpieszatworzenie lub przywracanie dużych ilości kart pamięci.

Strona domowa
Licencja: freeware
Wymagania: .NET Framework 2.0>
System: Windows XP/2003/Vista (32bit)
Pobierz: USBIT1.5.2.zip

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails