26 listopada 2010

Logon WorkShop - edytor ekranu logowania w Windows 7

Logon Workshop pozwala zmienić lub zmodyfikować ekran logowania systemu Windows 7 do indywidualnych wymagań. Jest wysoce konfigurowalny i od innych takich narzędzi różni się przede wszystkim tym, że zmienić można prawie wszystkie jego elementy. Nie tylko zwykłej podmiany tła, ale także bardziej szczegółowych detali ekranu, takich jak przycisków i ich rozmieszczenia, wyglądu i umiejscowienia konta użytkownika lub listy, nowej ramki, cienia, koloru i rozmiaru tekstu, marginesów i wielu, wielu innych.
Edytor zawiera kilka przygotowanych przez autora dejco gotowych projektów i wystarczy wybrać jeden z nich, a potem zastosować (Apply), aby podmienić oryginalny.

Można także dostosować każdy projekt (oprócz Default) do swoich potrzeb poddając go edycji (Edit) i praktycznie przebudować od podstaw. Nie jest to jednak takie proste i nie jest przeznaczone dla początkujących użytkowników, chociaż każdy projekt zawiera wszystkie niezbędne elementy i wystarczy kilka prób, aby posiąść tę umiejętność. Tak przebudowany ekran zapisujemy jako projekt (Save), albo od razu podmieniamy (Apply).

Zaawansowani użytkownicy mogą stworzyć własny ekran logowania (New), który bazuje na systemowym. Mogą całkowicie przebudować go stosując dostępne opcje z lewej strony interfejsu konfiguracyjnego, poczynając od wyboru tła, przycisków, tekstu itd, a kończąc na informacjach od autora tematu.
Na zakończenie podpowiem jeszcze jak zmienić główne tło (podkład). Wybieramy z listy Main frame [1], a następnie z rozwijanego menu Backgroud [2] i przyciskiem Replace [3] otwieramy dowolny plik graficzny. Inne elementy grafiki modyfikujemy w podobny sposób.
Podgląd w miniaturze gotowego ekranu należy jednak już wykonać własnoręcznie i musi to być format graficzny PNG.
UWAGA! Dla przywrócenia oryginalnego ekranu logowania należy wybrać z listy projekt Default i zastosować przyciskiem Apply.

Aplikacja nie wymaga instalacji. Jest jeszcze w fazie rozwojowej (R2) więc mogą występować pewne problemy i błędy, chociaż autor na bieżąco je usuwa.
Do podmiany chronionych plików systemowych używa znanego edytora zasobów Resource Hacker`a.

Strona domowa | Freeware | Windows 7 (32-64bit.)| Pobierz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails