23 listopada 2010

Password Folder - ochrona hasłem poufnych plików i folderów

Password Folder to darmowe (jeszcze) narzędzie firmy IObit, swoisty wirtualny sejf zabezpieczający hasłem prywatne pliki i foldery przed niepowołanymi osobami. Chroni naszą prywatność przed wyciekiem lub kradzieżą poufnych danych ukrywając i blokując do nich dostęp, uniemożliwiając tym samym ich podgląd, modyfikacje, kopiowanie czy usunięcie z dysku bez naszej wiedzy.Nie uda się to nawet przy próbie odinstalowania sejfu i ominięcia w ten sposób blokady. Tu także potrzebne będzie hasło!

Metody ochrony danych:
  • Hide - ukrycie pliku/ folderu
  • Deny Read - brak możliwości uruchomienia, odczytu i kopiowania
  • Deny Write - brak możliwości przemieszczania, usuwania i modyfikowania
Zaraz po zainstalowaniu i uruchomieniu programu wprowadzamy nasze hasło. Powinno składać się przynajmniej z 6 znaków i być na tyle silne, aby trudno było go złamać, a jednocześnie łatwe do zapamiętania dla właściciela. W opcjach programu (Options- Change Password) mamy możliwość jego późniejszej zmiany.Przyciskiem Add dodajemy do listy (lub prościej przeciągamy i upuszczamy do okna programu) wszystkie pliki i foldery, które chcemy zabezpieczyć, a następnie ustalamy metodę ochrony, klikając Status (u dołu) i wybierając z poniższych metod wszystkie lub tylko tę potrzebną.
Na koniec klikamy Lock & Exit włączając tym samym ochronę i wychodzimy z programu. Bez uruchomienia programu Password Folder i podania prawidłowego hasła jakiekolwiek manipulacje na tych plikach będą niemożliwe.
Aby usunąć plik lub folder z ochrony wystarczy zaznaczyć go na liście i wcisnąć przycisk Unlock.

Program występuje w wersji beta1 i na razie jest bezpłatny. Po wyjściu z fazy beta zmieni status na na Shareware. Póki co warto łapać okazję...
Mogą jednak występować nieokreślone problemy i należy wziąć to pod uwagę.

Podobne programy: [Folder Defence], [Easy File Locker].

Strona domowa | Freeware | Windows 7/Vista/XP | Pobierz (beta)

1 komentarz:

  1. Ochrona danych tą aplikacją jest słaba. Trzeba powiedzieć, że miałem ją w wersji portable. Gdy usunąłem ją programem do usuwania opornych folderów i wyczyściłem wpisy w rejestrze, wszystkie foldery i pliki ''ujawniły się''.

    OdpowiedzUsuń

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails