6 marca 2010

FolderDefence - ochrona prywatnych plików i folderów

Folder Defence to bardzo proste i łatwe w obsłudze oprogramowanie służące do ukrywania i ochrony poufnych plików i folderów na dyskach przed niepożądanymi użytkownikami, aplikacjami, a nawet szkodliwym oprogramowaniem. Bez względu na to, w jaki sposób intruz będzie tego próbował, bezpośrednio z lokalnego komputera, czy z Sieci, wszystkie chronione dane będą niedostępne dla nieautoryzowanego podglądu, zabezpieczone przed kopiowaniem, przenoszeniem, usuwaniem lub odinstalowaniem bez podania prawidłowego hasła.

Jest bezpieczny w użyciu i nie narusza struktury systemu plików, a przed wykryciem modułu chroni True stealth mode - nawet po uruchomieniu komputera w trybie awaryjnym (F8).

Metody ochrony danych:
 • Hide - ukrywa dane przed nieautoryzowanym dostępem (i nic tu nie pomoże użycie systemowej funkcji Pokaż ukryte pliki i foldery dostępnej w opcjach folderów pod kartą Widok).
 • Lock - plik/folder jest widoczny i znane są jego właściwości, ale niemożliwe jest jego kopiowanie, przenoszenie, usuwanie, uruchamianie itd.
 • Hide & Lock - (połączenie obydwu pierwszych) chroni dane przed wszelkimi manipulacjami, a dodatkowo czyni je niewidocznymi dla innych użytkowników i aplikacji.
 • Read-only - pozwala oglądać, kopiować, uruchamiać plik, otwierać folder, ale nie zezwala na jego przeniesienie (wytnij), zmianę nazwy, usunięcie itp. Zawsze otrzymamy komunikat odmowy dostępu do pliku folderu.
Program posiada bardzo intuicyjny interfejs, który obsługiwać może nawet początkujący użytkownik. Pozycje dodajemy przyciskiem Add, a usuwamy z listy (ale nie z systemu) Remove.

OBSŁUGA
1. Z okna wyboru odpowiednim przyciskiem wskaż swój poufny plik lub folder, a następnie po kliknięciu ikony Protection oznacz jedną z dostępnych metod ochrony. Każdy plik może być zabezpieczony inaczej - według bieżących potrzeb.

2. Z menu Service -> Change Password ustal hasło, które dwukrotnie wpisz w odpowiednie pola. Upewnij się jeszcze, czy masz zaznaczony przycisk ON - ochrona włączona.

Aby zarządzać tymi plikami, uruchom FoledrDefence i po prawidłowym podaniu hasła, przyciskiem Off wyłącz ochronę. Do istniejącej listy możesz teraz dodawać kolejne, usuwać istniejące pozycje oraz zmieniać ich metodę ochrony.

Podobny program [Easy File Locker]

Strona domowa
Licencja: freeware
System: Windows 7/2008/Vista/2003/XP
Pobierz: FolderDefence 1.0.0.17

2 komentarze:

 1. Aplikacja bardzo przydatna, zwłaszcza metoda "read-only", która nie pozwala na modyfikację plików.
  A Twój blog to pierwsza klasa.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się. Tym bardziej, że przy próbie odblokowania takiego pliku Unlocker nie widzi uchwytu blokującego!
  Dzięki.

  OdpowiedzUsuń

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails