2 marca 2010

What's my computer doing? - monitoring aktywnych procesów w tle

Dlaczego ciągle miga lampka dysku twardego? Co w danej chwili robi komputer? Na pewno niejeden użytkownik komputera zadawał sobie takie pytania będąc pewny, że od dawna nic nie uruchamiał, nawet nie ruszył myszką, a mimo to dysk ciągle mieli talerzami. Może uaktywnił się wirus, a może trojan? Bez paniki! Mając poniższy program podglądniemy wszystkie aktywne procesy i sprawdzimy, co się dzieje w systemie.

What's my computer doing? to bezpłatne narzędzie diagnostyczne, które na bieżąco monitoruje wszystkie usługi i procesy, które mają dostęp do twardego dysku lub procesora i wyświetla o nich bliższe informacje takie jak: nazwę producenta i procesu, czas i miejsce instalacji , wersję i tym podobne dane.


Jeśli jakiś proces wyda nam się podejrzany, mocno obciąża procesor, nie znamy jego dziwnej nazwy lub mamy z nim jakiś problem, możemy szybko uzyskać o nim bliższe informacje przez Internet, klikając na zawarty link (u dołu okna) lub przeanalizować (także online) antywirusowymi skanerami Kaspersky.com i VirusTotal.com.
Przedtem jednak należy wstrzymać monitoring - zaznaczając opcję Freeze (u góry okna).
Z poziomu aplikacji każdy proces można zakończyć, zamknąć, a nawet odinstalować - jeśli jest to aplikacja.

Bardziej zaawansowani użytkownicy mogą zlokalizować ukryte oprogramowanie szpiegowskie, wirusy, trojany lub inne paskudztwo.

Strona domowa
Licencja: freeware
System: Windows NT/2000/XP/2003/Vista/7
Pobierz: WhatsMyComputerDoing.setup

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails