21 marca 2010

Photo Magician - wsadowe przetwarzanie plików graficznych

Photo Magician to bezpłatne narzędzie służące do masowego przetwarzania zdjęć, a dokładniej do zmiany ich rozmiaru (najczęściej pomniejszania) oraz konwersji z jednego formatu graficznego do innego. To co wyróżnia go spośród innych tego typu narzędzi to przede wszystkim niezwykła prostota i szybkość przetwarzania, co ma kluczowe znaczenie podczas obróbki dużej ilości zdjęć. Spośród licznych formatów graficznych obsługuje te najpopularniejsze JPG, PNG, GIF, BMP i TIF.

Aplikacja wyróżnia się także dużą ilością gotowych szablonów (profili). Poczynając od typowych rozdzielczości (w pikselach) 320x240, 600x800, 1024x768, 1600x1200 przez znane formaty iPhone, iPod, Nintendo, Sony, Zune, a kończąc na nietypowych rozmiarach.

Jeśli mimo to nie znajdziesz potrzebnego wzoru zawsze możesz dobrać go własnoręcznie, w profilu Custom Width & Height lub przeskalować zdjęcie w procentach od 1 do 100.

W ustawieniach programu masz możliwość wyłączenia z obróbki niektórych zdjęć. Na przykład gdy w folderze znajduje się kilka mniejszych fotek od nastawionego rozmiaru.

Dostępne funkcje:
  • Include Sub Folders? - obróbka wszystkich plików graficznych w folderze i podfolderach
  • Overwrite Originalsa? - podmiana oryginalnych plików tymi przetworzonymi, gdy folder docelowy jest taki sam co źródłowy.
  • Turn Off Image Preview? - wyłącza podgląd w miniaturach co jeszcze bardziej przyśpiesza obróbkę.
  • Exclude images under size? - wyklucza z przetwarzania pliki mniejsze od nastawionego rozmiaru.
  • Convert images to same format? - zmiana formatu graficznego zdjęcia do innego niż oryginalny.

Po wybraniu funkcji Quick Convert Mode aplikacja przechodzi w drugi tryb pracy bardzo przydający się do szybkiego przetwarzania pojedynczych zdjęć, a nawet całych folderów z ich zawartością.

Przedtem jednak w głównym oknie programu należy ustalić wyjściowy rozmiar zdjęcia oraz wskazać folder docelowy. Potem wystarczy przeciągać i upuszczać zdjęcia do widniejącego na pulpicie gadżetu - cylindra.

Program instaluje się w typowy sposób, ale może pracować także jako wersja mobilna (portable). Wystarczy skopiować folder Photo Magician Converter wraz z zawartością do dowolnego miejsca, nawet pendrive-a i uruchomić główny plik PhotoMagician. Później ten zainstalowany można odinstalować.

Strona domowa
Licencja: freeware
Wymagania: .NET Framework 2.0
System: Windows 7/Vista/XP
Pobierz: PhotoMagician1.0.0.5.setup

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails