4 grudnia 2010

Any Weblock - kontrola niepożądanych treści internetowych

Any Weblock to bezpłatne oprogramowanie, które z pewnością przyda się rodzicom do blokowania stron ze szkodliwą zawartością przed swoimi pociechami. Działa z każdą przeglądarką internetową i nie wymaga od użytkownika skomplikowanej wiedzy w tym kierunku. Wystarczy wpisać na listę konkretne adresy domen lub poddomen, które chcemy zablokować. A ponieważ istnieje możliwość eksportu i importu listy w odrębnym pliku, przenoszenie ich na inne komputery nie jest trudne. Przed nieautoryzowanym dostępem i ewentualną modyfikacją listy mamy możliwość ochrony głównego programu hasłem. Nawet po odinstalowaniu narzędzia lub próbie przywrócenia systemu z automatycznie tworzonej kopii nie ma możliwości odblokowania tych stron. Można to zrobić jedynie z poziomu Any Weblock usuwając je wcześniej z listy.

Główne funkcje:
 • Współpraca z dowolną przeglądarką internetową
 • Blokada domen i poddomen
 • Ochrona hasłem przed nieautoryzowanym dostępem
 • Ochrona domen nawet po odinstalowaniu aplikacji
 • Eksport/import listy zablokowanych stron
 • Automatyczne tworzenie i ręczne przywracanie kopii zapasowych
Aplikacja jest niezwykle prosta w użyciu i w zasadzie wystarczy przyciskiem Dodaj (Add) dołączyć do listy adres niebezpiecznej strony, aby w ten sposób uniemożliwić jej otwarcie, np. strona.com oraz jej poddomeny np. www, images, ads itp. Przy czym blokować można zarówno główną stronę i jej podstrony, albo tylko same podstrony. Wpisując główny adres domeny nie musimy używać przedrostków www czy http://, wystarczy sama nazwa - jak w przykładzie.
Gdy nieświadomy użytkownik komputera będzie próbował otworzyć taką stronę w przeglądarce otrzyma fałszywy komunikat o błędzie, co utrzyma go w przekonaniu, że odwiedzana strona jest uszkodzona lub nie istnieje.
Przed nieautoryzowanym dostępem i próbą usunięcia z listy blokowanych domen aplikację zabezpieczyć można za pomocą hasła.

Jak już wspomniałem program ma możliwość importu i eksportu listy blokowanych stron, ale sam w sobie takiej nie zawiera. Trzeba mozolnie wpisywać niechciane domeny na listę lub skorzystać z innych, sprawdzonych "czarnych" list np. MVPS HOST, HpHost Online, Shalla's Blacklists itp. Jeśli tylko będą to pliki tekstowe Weblock poradzi sobie i przy ich importowaniu wyodrębni z nich domeny dołączając je do swojej listy.

Aplikację można łatwo spolszczyć edytując w notatniku jeden z plików znajdujących się w folderze Languages, np. angielski ENU.xml. Tekstu nie ma dużo, więc nie powinno być z tym problemu. Przypominam tylko, że edytujemy ciąg znaków znajdujących się w cudzysłowie po znaczniku value=. Po przetłumaczeniu zapisujemy plik pod nazwą POL.xml i z poziomu aplikacji wybieramy język polski.

AnyUtils | Freeware |NET Framework 2.0 | Windows Vista/XP/2000 | Pobierz 1.1

1 komentarz:

 1. Zaparszam na EvenDevilCanLove.blogspot.com
  Będzie nam miło jeśli doadasz się do obserwatorów. :) super blog ;d

  OdpowiedzUsuń

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails