23 kwietnia 2010

Switcher - zarządzanie oknami w Windows 7 i Vista

Switcher umożliwia szybkie przełączanie się pomiędzy otwartymi lub schowanymi do paska zadań oknami w systemach Windows Vista i Windows 7. Jednym kliknięciem myszy (lub skrótem klawiszowym) wyświetla wszystkie w różnych układach na ekranie, co ułatwia poruszanie się pomiędzy nimi oraz szybkie zlokalizowanie i przywołanie na plan pierwszy poszukiwanego.

Jest wysoce konfigurowalny i umożliwia personalizację interfejsu według indywidualnych potrzeb użytkownika.Przede wszystkim mamy możliwość przełączania widoku w trzech układach:
  • Dock - wszystkie okna rozmieszczone w jednakowych miniaturach z wyjątkiem aktywnego, które wyświetlane jest w większych rozmiarach. Ten układ najlepiej sprawdza się przy mniejszej ilości okien.
  • Tile - okna o rożnych wielkościach, odpowiednio pomniejszane tak, aby wszystkie znalazły się na pulpicie.
  • Grid - wszystkie okna równo ułożone w siatkę (obok siebie) w jednakowych okienkach. Przydatne wtedy, gdy okien jest dużo.

Przełącznik aktywujemy (domyślnie) kombinacją klawiszy Win + ~ (tylda - znak pod klawiszem Esc), a następnie kursorem myszy lub wciśnięciem odpowiedniego klawisza z numerem (wszystkie okna są ponumerowane) wybieramy właściwe okno.
Gdy mamy ich bardzo dużo, a znamy nazwę poszukiwanego (nazwa na pasku tytułowym) wystarczy, po przełączeniu na podgląd wpisać w dowolnym miejscu pierwsze jego litery, a natychmiast zostanie przywołane na plan pierwszy.

W ustawieniach przełącznika mamy możliwość zmiany wyglądu i zachowania całego interfejsu. Wśród nich możliwość wyłączenia z podglądu pulpitu i jego tapety, wł-wył numerowanie okien, animacji przejść, zachowania okien, zmiany koloru, rozmiaru czcionek, układu tytułu i koloru okien, zmiany kombinacji skrótów - zarówno klawiszy jak i myszy itp.

Wersja portable nie wymaga instalacji. Wystarczy rozpakować archiwum i uruchomić z dowolnego miejsca wykonywalny plik Switcher.exe, a następnie w ustawieniach General zaznaczyć opcję Automatically start at logon, aby nie trzeba było przełącznika uruchamiać po każdym włączeniu komputera.

Podobny program [VistaSwitcher]

Strona domowa
Licencja: freeware
Wymagania: min. Vista z Aero
System: Windows 7/Vista
Pobierz: Switcher-2.0.0.2705.zip (portable)
Pobierz: Switcher-2.0.0.2705.msi (instalator)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails