13 kwietnia 2010

Executor - zaawansowany multi-launcher aplikacji

Executor to zaawansowany multi-launcher, który optymalizuje i przyśpiesza wyszukiwanie zainstalowanych aplikacji w systemie. Ułatwia codzienną pracę na komputerze wspomagając systemową wyszukiwarkę oraz konwencjonalne menu Start. Już przez wprowadzenie początkowych liter w wyszukiwane pole trafnie wytypuje wszystkie możliwe i prawdopodobne wyniki, klasyfikując je do odpowiednich grup. Od podobnych programów Launchy, Blaze czy Colibri różni się kilkoma ciekawymi funkcjami.

Poza grupowaniem wyników, wyróżnia się przede wszystkim wysokimi możliwościami konfiguracyjnymi całego interfejsu. Począwszy od podstawowych ustawień takich jak uruchamianie wraz z systemem, zmianą skrótu klawiszowego (domyślnie Win+Z) i autoukrywaniem okna, poprzez konfigurację rodzaju indeksowania lub autopodpowiedzi, a na modyfikacji wyglądu, przeźroczystości interfejsu i obsłudze efektów dźwiękowych kończąc.


Do zalet programu należy dołączyć także możliwość prostego przeciągania i upuszczania w okno Keywords dowolnego skrótu, pliku lub folderu i użycie go jako słowa kluczowego podczas poszukiwań.

Pozwala to stworzyć coś w rodzaju listy najczęściej używanych programów lub Ulubionych, które pojawią się zawsze na początku listy (w grupie Keywords) proponowanych sugestii już po wprowadzeniu jednej litery. Można oczywiście tę funkcję wyłączyć w ustawieniach.

Jak już wspomniałem aplikacja ma duże możliwości konfiguracyjne, co na pewno spodoba się bardziej zaawansowanym użytkownikom. Domyślnie wszystkie funkcje ustawione są optymalne, co przyda się początkującym użytkownikom, ale program posiada także pomocniczy Kreator ustawień, uruchamiający się przy pierwszym użyciu.

Na początku określamy wygląd interfejsu wyszukiwarki-launchera. Od domyślnego Fancy - z dużym oknem i rozwijaną listą podpowiedzi do małego Mini - z ukrywaną listą. Więcej skórek dostępnych jest na forum.

W drugim kroku w opcji Usage type określamy sposób reagowania wyszukiwarki na wpisywane słowa. Od preferowania słów kluczowych i/lub indeksowanych danych po wyłączenie indeksowania.


W Preferred search type ustawimy sposób reagowania na wpisywane skróty, a w trzeciej części okna Size of each row item in list rozmiar ikon - od typowych (32x32 pikseli) do małych (16x16). W ostatnim polu Misc options zmienimy sposób wyświetlania listy z podpowiedziami i ich historią. Może być zawsze widoczna, tylko wtedy gdy ją otworzymy lub tylko na czas wpisywania szukanego słowa.

Program występuje w wersji instalacyjnej i przenośnej (portable). Tej ostatniej nie musimy instalować. Wystarczy rozpakować archiwum i uruchomić wykonywalny (exe) plik Executor.
Więcej szczegółowych informacji znajdziemy na stronie producenta.

Strona domowa
Licencja: freeware
System: Windows 7/Vista/2003/XP/2000
Pobierz: Executor 0.99.zip (portable)
Pobierz: Executor 0.99.setup (installer)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails