7 kwietnia 2010

Windows Process Security - identyfikacja i usuwanie niebezpiecznych procesów

Gdy przeglądamy listę procesów w systemowym Menadżerze zadań nieraz zastanawiamy się, czy wszystkie na pewno są bezpieczne. A może któreś należałoby usunąć? Na pewno niejeden z nas ma taki dylemat. Można co prawda rozwiać wątpliwości i spróbować zidentyfikować podejrzany proces na stronie Processlibrary.com, ale metoda ta sprawdza się przy weryfikacji kilku wpisów. Przy większej ich ilości jest to uciążliwe i kłopotliwe.

Windows Process Security to prosty w obsłudze program, który skanuje wszystkie uruchomione w systemie procesy i wyświetla je w przejrzystym oknie, wskazując na liście wszystkie wykryte zagrożenia. Segreguje je do odpowiednich kategorii, zależnych od stopnia ryzyka, jakie stwarzają. W swojej bazie danych rozpoznaje i usuwa ponad 130 000 zagrożeń takich jak keyloggery, oprogramowanie szpiegujące, trojany, robaki, rootkity, dialery, adware, toolbary itp, a liczba ich ciągle wzrasta.

W zależności od stopnia bezpieczeństwa procesy oznaczone są kolorowymi ikonami:
 • Safe - bezpieczne
 • Low - niski stopień zagrożenia
 • Medium - średni stopień zagrożenia
 • Critical - niebezpieczny proces

Klikając na wykrytym zagrożeniu prawym przyciskiem myszy, po wybraniu z menu kontekstowego Get Threat Info możemy uzyskać o nim bliższe informacje. Niebezpieczny proces można spróbować naprawić - Fix Problem albo unieszkodliwić - Terminate Process.

Program wymaga instalacji, ale może pracować także jako mobilny (portable). Swoją bazę danych i usuwane pliki trzyma w głównym folderze, z którego został uruchomiony. Można skopiować folder Windows Process Security do dowolnego miejsca (nawet pendrive-a) i stamtąd go uruchomić.
Warto także co jakiś czas uaktualniać bazę danych. Służy do tego przycisk Update Threat Database.

Strona domowa
Licencja: bezpłatna (GPL)
System: wszystkie Windows
Pobierz: WindowsProcessSecuritySetup.exe

4 komentarze:

 1. Świetny program. Wykrył mi jakiś Adware SuperJuan.fqb i Backdoor CookieMonster!!
  Skąd się to wzięło w moim komputerze?

  OdpowiedzUsuń
 2. Działa na xp ?? i nie gryzie się z antywirusami ?

  Zapraszam na mój blog http://ogarniamysie.blogspot.com/ Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Działa na XP i innych...
  Nie jest antywirusem i nie skanuje komputera w czasie rzeczywistym więc nie koliduje z nimi. Działa niezależnie od nich.

  OdpowiedzUsuń
 4. na chwilę obecną linki nie działają.

  OdpowiedzUsuń

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails