10 października 2010

DiskInternals ZIP Repair - naprawa uszkodzonych archiwów ZIP

Format ZIP jest najpopularniejszą i najczęściej używaną formą przechowywania i archiwizowania danych lub przesyłania w Internecie. Nierzadko też ich struktura ulega uszkodzeniu, czy to podczas pobierania z Internetu, czy zwykłego uszkodzenia nośnika, uniemożliwiając późniejsze wyodrębnienie plików. Nawet w przypadku drobnego uszkodzenia, żaden archiwizujący program typu WinRAR, WinZip czy 7-Zip go nie otworzy, bo wszystkie sprawdzają integralność struktury i całe archiwum nadaje się wtedy do wyrzucenia. Można jednak próbować je naprawić...


DiskInternals ZIP Repair to bezpłatne i proste w użyciu narzędzie pomagające naprawić uszkodzone archiwa i odzyskać zawarte w nich pliki. Obsługuje wszystkie podstawowe możliwości formatu ZIP wiernie odzyskując całą strukturę. Naprawa jest w pełni automatyczna i obsługiwana za pomocą Kreatora, a od użytkownika wymaga tylko wskazania sprawiającego kłopot archiwum i ewentualnie podania nowej jego nazwy.
Po przeskanowaniu i rozpakowaniu archiwum, niezawodny mechanizm odzyskujący wyodrębni wszystkie zawarte w nim pliki i w nowym oknie mamy możliwość ich podglądu, a nawet wejścia do poszczególnych podfolderów.
W dalszym kroku wystarczy już tylko potwierdzić ponowne ich zarchiwizowanie i zapisanie do wcześniej podanego pliku. Gdy nie podaliśmy nowej lokalizacji, ani nazwy, wtedy domyślnie zapisany zostanie pod tą samą i w tym samym miejscu co oryginał, z przedrostkiem recovered_.

Program wymaga instalacji (ma instalator), ale można odszukać folder ZIP Repair, który standardowo znajdziemy w C: Program Files/DiskInternals/ i skopiować na dowolny nośnik, a potem niezależnie uruchomić. Ten zainstalowany można potem odinstalować.


Strona domowa | Freeware | Windows od 95 do 7 | Pobierz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails