6 października 2010

Kaspersky USB Rescue Disk Maker - łatwe tworzenie bootowalnego pendrive'a

Gdy komputer zostanie zaatakowany przez wirusa i nie można uruchomić systemu, wtedy najlepiej do jego naprawy użyć antywirusowego dysku ratunkowego CD. Można wyleczyć system, zanim szkodliwe oprogramowanie się uaktywni. W większości komputerów stacjonarnych nie ma z tym żadnego problemu. Wystarczy pobrać i wypalić odpowiedni obraz płyty ratunkowej na CD/DVD i uruchomić z niej komputer. Problem zaczyna się jednak z przenośnymi komputerami,  laptopami i notebookami, na których często nie ma takich napędów. Jest za to kilka wolnych gniazd USB.Kaspersky USB Rescue Disk Maker - jak sama nazwa na to wskazuje służy do łatwego tworzenia startowego dysku ratunkowego w oparciu o plik obrazu Kaspersky Rescue Disk 10 na urządzeniu USB, np popularnym pendrive. Automatyzuje wszystkie niezbędne kroki potrzebne do stworzenia takiego pendrive'a, a od użytkownika wymaga tylko wskazania pliku obrazu ISO.

Obsługa narzędzia jest banalnie prosta i wystarczy parę kliknięć myszy.

1. Najpierw należy zaopatrzyć się w najnowszy obraz dysku ratunkowego kav_rescue10.iso.

2. Następnie pobieramy właściwe narzędzie rescue2usb.exe i instalujemy, a właściwie wyodrębniamy samorozpakowujące archiwum RAR w dowolne miejsce na dysku.Jeśli nie wskażemy folderu docelowego (Browse...), wtedy automatycznie rozpakowany zostanie do katalogu o nazwie Kaspersky Rescue2usb, w miejscu pobranego archiwum.

3. W folderze tym znajdziemy 5 plików. Wybieramy i uruchamiamy Rescue2usb.exe i przyciskiem Browse... wskazujemy pobrany wcześniej obraz iso.4. Wkładamy pusty pendrive do gniazda USB i jeśli automatycznie nie zostanie rozpoznany, z rozwijanego menu wskazujemy właściwe urządzenie. Następnie przyciskiem Start uruchamiamy proces tworzenia startowego pendrive'a.

Z tak utworzonego pendrive'a uruchamiamy (bootujemy) komputer i po pojawieniu ekranu wybieramy język polski, a dalej uruchamiamy np. tryb graficzny...
Trzeba jednak pamiętać, aby w biosie komputera jako First Boot device ustawione było najpierw urządzenie USB, a dopiero potem twardy dysk HD.

Strona domowa | Freeware | Windows 7/Vista/XP| Pobierz | Rescue10.iso

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails