16 października 2010

Wondershare DVD Slideshow Builder Free - ciekawa alternatywa Windows Move Makera

DVD Slideshow Builder Free to bezpłatna nieco okrojona wersja programu komercyjnego służąca do budowy prezentacji z kolekcji zdjęć i zapisywania na płytach DVD. W odróżnieniu od systemowego Windows Movie Makera wyróżnia się nie tylko prostotą ich tworzenia, np. za pomocą gotowych szablonów, co jest niewątpliwie główną zaletą dla początkujących użytkowników, ale także większymi możliwościami manipulacji efektami, nowatorskimi przejściami pomiędzy klatkami, ozdabianiu animowanymi klipartami, efektami dźwiękowymi stosownymi do bieżącej akcji oraz opisywaniu poszczególnych klatek ruchomym tekstem.
Obsługuje najpopularniejsze wejściowe formaty graficzne BMP, JPEG, JPG, PNG, TIF, TIFF i GIF oraz muzyczne MP3, WAV, WMA, AAC, AC3, APE i OGG. W darmowej wersji nie importuje niestety filmów.

Gotowe prezentacje zapisać można bezpośrednio na DVD (D5 lub D9), albo na dysku w jednym z formatów wideo MP4, AVI, WMV, 3GP, MPEG, MKV, MOV, FLV, F4V, SWF, a nawet do formatów urządzeń mobilnych BlackBerry, Nokia, Android, Windows Mobile i tym podobnych.

Obsługiwane funkcje w wersji Free:
  • 139 stylów (szablonów) ruchu
  • 20 pre-definiowanych szablonów wejściowych
  • Efekty tekstu (animacja, przejścia)
  • 10 wbudowanych efektów wizualnych
  • 64 szablony menu DVD
  • Efekty dźwiękowe
  • Animowane klipy
  • Podkład muzyczny

Obsługa programu mimo dużych możliwości jest prosta i intuicyjna.

1. W pierwszej karcie Organize wczytujemy wszystkie zdjęcia, z których chcemy zbudować prezentację. Tu możemy poddać każde zdjęcie podstawowej obróbce, takiej jak obroty w pionie i poziomie, skorygować ekspozycję, przyciąć lub użyć jakiegoś filtra oraz podpisać zdjęcie.

2. Po przejściu do drugiej karty Personalize dostosujemy pokaz do indywidualnych potrzeb. Do wyboru mamy szereg gotowych stylów i tematów, klipartów - różnych mini-obrazków nakładanych na zdjęcia, niezliczoną ilość animowanych i półprzeźroczystych efektów, klipów dźwiękowych oraz napisów umieszczanych na początku i końcu prezentacji.
Tu również dodamy główny podkład dźwiękowy przeciągając i upuszczając na ścieżkę dowolny plik muzyczny, w tym także z mikrofonu. W trakcie edycji w zawartym odtwarzaczu na bieżąco podglądniemy i skorygujemy wszystkie nieścisłości i ewentualne błędy.

3. Po zatwierdzeniu projektu przechodzimy do ostatniej karty Create, gdzie mamy możliwość utrwalenia swojej pracy, zapisując ją bezpośrednio na płycie DVD, na twardym dysku, w jednym z dostępnych formatów wideo lub do pliku w formacie urządzeń mobilnych.
W przypadku zapisu na DVD pozostaje jeszcze wybrać ekran startowy (menu), zmienić napisy, włożyć pustą płytę do nagrywarki i... Gotowe. Wypalamy klikając Burn.

Wersja bezpłatna pozwala składać w jedną całość tylko kolekcje zdjęć, bez możliwości importowania filmów. Nie pozwala także zapisać filmu w wysokiej jakości HD. Zawiera też mniej dostępnych szablonów i efektów.

Strona domowa | Freeware | Windows 7/Vista/XP | Pobierz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails