7 października 2010

Join.me - udostępnij przez internet swój pulpit

W mojej praktyce często spotykam się z sytuacją, gdy kolega lub znajmy prosi przez telefon lub komunikator o poradę w sprawie błędnie działającego oprogramowania i nie umie wytłumaczyć, co się właściwie dzieje. Przesyłanie i odbieranie dużych ilości zrzutów ekranu opisujących problem jest kłopotliwe i męczące dla obydwu stron, więc najlepiej byłoby na własne oczy zobaczyć jego pulpit. Zdalny pulpit nie wchodzi w grę, bo zazwyczaj jest to początkujący użytkownik i nie ma wiedzy w tym kierunku...Albo inny przykład. Mamy ciekawą prezentację lub wyjątkowy, animowany pulpit, z którym chcemy podzielić się i pokazać przyjaciołom, nawet jeśli mają Macintosha. Żaden problem - po prostu uruchamiamy przeglądarkę i udostępniamy swój pulpit, "na żywo" pokazując co się na nim dzieje.


Join.me to bezpłatna usługa, jeszcze w fazie beta, za pomocą której łatwo nawiążemy zdalne połączenie z drugim komputerem i w czasie rzeczywistym udostępnimy do podglądu własny pulpit wskazanym użytkownikom lub sami odbierzemy inny, bez potrzeby instalowania trudnych w obsłudze programów temu przeznaczonych i wykonywania skomplikowanych czynności.

Wszystko czego potrzebujemy to oczywiście sprawne połączenie internetowe, jedną z przeglądarek: IE6-7-8, Firefox 3, Chrome 5 lub Safari 5 oraz dostępny w usłudze klient - mały programik.

Połączenie jest bezpieczne, szyfrowane 256-bitowym protokołem SSL, tak samo jak większość internetowych usług bankowych, więc nie musimy obawiać się o naszą prywatność. Poza tym losowo generowany 9 cyfrowy kod umożliwiający nawiązanie połączenia udostępniamy tylko tym użytkownikom, którym chcemy, a z każdym nowym połączeniem kod jest inny i poprzedni jest bezużyteczny.

Jak korzystać z usługi?

1. Wchodzimy na szyfrowaną stronę Join.me i gdy chcemy udostępnić swój pulpit innemu, klikamy share pobierając tym samym klienta Join.me.exe, który należy uruchomić. Wystarczy raz go ściągnąć, a potem używać w kolejnych połączeniach.
Po uruchomieniu klienta, w jego pasku adresu (po części join.me/) odczytujemy 9-cyfrowy kod, który przesyłamy przez komunikator, e-mailem, sms, lub telefonicznie do tych użytkownika(ów), którym chcemy udostępnić swój pulpit. I to wszystko ze strony nadawcy.
Możemy teraz zminimalizować przeglądarkę do paska zadań (ale nie zamykać) i pokazać własny pulpit i wszystko to co na nim będziemy robić.
Do dyspozycji mamy szereg ikon pozwalających wstrzymać lub zakończyć transmisję, przełączać się pomiędzy odbiorcami (gdy jest ich kilku) oraz napisania wiadomości w prostym komunikatorze, a nawet zadzwonienia.

2. Odbiorca również wchodzi na stronę Join.me, a otrzymany od nadawcy 9-cyfrowy kod wpisuje w odpowiednie pole Join.Po nawiązaniu połączenia, w jego przeglądarce pojawi się pulpit nadawcy, wraz z identycznym "pływającym" manipulatorem klinenta, za pomocą którego dostosujemy rozmiar podglądanego pulpitu, porozmawiamy przez specjalny numer telefonu (po zalogowaniu w serwisie LogMeIn), albo poprzez zintegrowany czat wydamy niezbędne polecenia czy uwagi...Ostatnia ikona (myszka) pozwala przejąć kontrolę nad manipulatorem nadawcy (pokaże się u odbiorcy na podglądzie), jednak tylko wtedy, gdy ten pierwszy wyrazi na to zgodę. Proszę się jednak nie łudzić. Nie mamy możliwości ingerowania w system nadawcy, możemy tylko podglądać!

Po zakończeniu lub przypadkowym zerwaniu transmisji, nadawca musi wygenerować nowy kod pobranym wcześniej programem Join.me.exe i przesłać odbiorcy(om).

Wymagania: Internet, Flash Player 10 oraz jedna z przeglądarek: Internet Explorer 6-9, Firefox 3, Chrome 5 i Safari 5.

Strona domowa | Internet | Windows7/Vista/XP/Mac | JoinMe

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails