4 października 2010

Rizone Power Tools - zestaw narzędzi naprawczych i konserwujących komputer

Rizone Power Tools to niewymagający instalacji, jeszcze w wersji prototypowej, bogaty zestaw szeregu narzędzi niezbędnych do konserwacji, diagnostyki, naprawy, optymalizacji i ochrony systemu Windows. Z poziomu interfejsu, paroma kliknięciami myszką łatwo uzyskamy dostęp nie tylko do ukrytych lub trudno dostępnych narzędzi systemowych, chociażby takich jak Narzędzia administracyjne, Zarządzanie komputerem, dyskami, podglądem Dziennika zdarzeń i innych, ale także zoptymalizujemy pamięć (Optimize Memory), oczyścimy plik wymiany (stronicowania) lub sprawdzimy i naprawimy błędy dysku (Check Disk), bez potrzeby uciążliwego korzystania z konsoli.
W większości przypadków dostęp do narzędzi uzyskamy z paska menu, a do tych najczęściej używanych bezpośrednio z ikon i przycisków.


Interfejs zawiera, między innymi, świetne i znane narzędzia do defragmentacji dysków JkDefrag, defragmentacji rejestru QRegDefrag, optymalizacji plików graficznych PNGOptimizer, kopiowania i przywracania profili Firefoksa MozBackup, odmłodzony notatnik Notepad2 oraz zapewniający ochronę przed wirusami antywirus, w przenośnej wersji ClamWin. A gdy to nie wystarczy mamy jeszcze szybki dostęp do dodatkowych skanerów online Kaspersky File Scanner, ESET Scanner, Panda ActiveScan, czy wielosilnikowego skanera Jotti`s.

Jedną z ciekawostek (dla użytkowników Windows XP) jest możliwość automatycznego skopiowania danych aktywujących Windows i późniejszego ich przywrócenia (na tym samym sprzęcie) po reinstalacji systemu, bez potrzeby aktywowania przez Internet.

Kolekcja dostępnych narzędzi jest na bieżąco rozwijana i rozszerzana wraz z pojawianiem się nowych wersji. Z założenia autorów ma to być uniwersalne narzędzie "wszystko w jednym" dla każdego użytkownika, który dba o kondycję swojego komputera. Szkoda tylko, że brak wersji polskiej, chociaż niektóre narzędzia są po polsku, oczywiście także wszystkie systemowe.

Pokrewne narzędzia [IObit Toolbox], [Commands in Demand], [Win Toolsbox], [Tweak Me].

Strona domowa | Freeware | Windows (wszystkie) | Pobierz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails