21 października 2010

Setup from USB - łatwa instalacja Windows 7 lub Visty z nośnika USB

Setup from USB to poręczne narzędzie, którym łatwo zbudujemy rozruchowe urządzenie USB z systemem Windows 7 lub Vista, co umożliwia potem wygodniejsze i szybsze ich instalowanie bezpośrednio z pendrajwa lub karty pamięci, a nie jak to zwykle bywa, z płyty instalacyjnej CD/DVD. Przyda się także w komputerach, w których brak napędu optycznego. Wszystko, czego potrzebujemy to komputer zdolny do bootowania z USB, co w przypadku wielu nowych komputerów stacjonarnych i laptopów nie jest już żadną przeszkodą. Potrzebny będzie oczywiście pusty nośnik o pojemności minimum 4GB oraz oryginalny obraz systemu z dowolnego źródła, którym może być płyta CD/DVD, kopia zapasowa zapisana na twardym dysku lub dysku sieciowym, a także z zewnętrznego urządzenia USB (oprócz HDD).

Obsługa Setup from USB jest prosta i łatwa, gdyż wszystkie czynności wykonujemy za pomocą Kreatora.
1. Uruchom narzędzie w trybie Administratora i klikając Next od razu przejdź do następnego kroku. Kliknij Browse i wskaż plik źródłowy systemu z dowolnej lokalizacji: dysk CD/DVD, obraz na HD itp. Ważne przy tym jest, aby były to wszystkie pliki kopiowanego systemu (pełny obraz), inaczej Kreator nie ukończy pracy. A więc nie może to być kopia na 2-3 płytach CD czy DVD, ale jeśli zmieściła się na jednej, to już tak. 2. Następnie z rozwijanej listy wybierz docelowe urządzenie USB, z którego chcesz stworzyć bootowalny dysk. Nie pomyl się. Jeśli są na nim zapisane jakieś dane, wcześniej zrób ich kopię, bo kreator sformatuje go w całości, łącznie z ewentualnymi partycjami. Gdy na liście nie znajdziesz swojego dysku, odśwież ją, klikając Refresh.

3. Przejdź do ostatniego już kroku, klikając Next. Na tym etapie możesz jeszcze zrezygnować z opcji tworzenia dysku (Close) lub zmienić wcześniejszą konfigurację (Previous).Po zaakceptowaniu i kliknięciu Finish rozpocznie się właściwy proces formatowania dysku docelowego i budowy na nim wersji instalacyjnej wybranego systemu. Istnieje oczywiście możliwość zatrzymania tej operacji (Close), ale nie jest to zalecane, bo można trwale uszkodzić docelowy dysk.

Chociaż aplikacja pracuje także systemie Windows XP, to jednak rozruchowe dyski tworzyć można na nim wyłącznie z systemów Vista i Windows 7.

Strona domowa | Freeware | NET Famework 3.5 | Windows 7/Vista/XP | Pobierz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails