7 stycznia 2010

Tweak Me! - łatwo dostosuj Windows do swoich potrzeb

Tweak Me! jest prostym narzędziem zawierającym zbiór najczęstszej zmienianych parametrów i ustawień systemu operacyjnego, które niejednokrotnie bezskutecznie wyszukujemy w apletach Panelu sterowania lub innych narzędziach systemu. Bywa też i tak, że zmuszeni jesteśmy nawet do edycji rejestru, aby włączyć lub wyłączyć tę jedną, jedyną funkcję. Autor aplikacji pozbierał i umieścił je wszystkie w jednym miejscu, dla ułatwienia dzieląc na poszczególne kategorie. W sumie jest ich osiem, ale z uwagi na to, że jest to jeszcze wersja rozwojowa liczba ta ciągle się powiększa, a także zależna jest od systemu.


Kategorie:
1. Windows
2. Internet Explorer
3. Windows Media Plalyer
4. Performance
5. Security
6. User Account Control
7. Aero
8. Windows Update

Chcesz wyłączyć "dymki" koło zegara, zablokować pasek zadań, wył/wł asystenta w oknie wyszukiwań albo wyłączyć systemową nagrywarkę CD, a może wyłączyć możliwość zapisu na dysku USB? Nic prostszego, łatwo odszukasz ją w odpowiedniej kategorii i jednym kliknięciem myszki zrobisz to szybko!

Program rozróżnia wersję systemu Windows w jakim został uruchomiony i wyświetli tylko te ustawienia, które są przez niego obsługiwane. W systemie Windows XP nie będzie więc dostępna kategoria UAC oraz Aero.

Program nie wymaga instalacji. Wystarczy rozpakować archiwum i uruchomić plik TweakMe!
Wadą jest barak obsługi innych wersji językowych niż angielska.

Strona domowa
Licencja: freeware
Wymagania: .NET Framework 3.5>
System: Windows XP/Vista/7
Pobierz: TweakMe!Beta3.1.zip

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails