5 stycznia 2010

IE Tweaker - optymalizacja, tuning i naprawa przeglądarki Internet Explorer

IE Tweaker to bezpłatne narzędzie dla użytkowników przeglądarki Internet Explorer, które służy do jej optymalizacji, bez potrzeby szukania zaawansowanych funkcji i uciążliwego grzebania w rejestrze. Program posiada 90 funkcji podzielonych na kategorie co ułatwia posługiwanie się nim nawet początkującym użytkownikom. Wszystkie dokonane zmiany można łatwo przywrócić do domyślnych, sprzed tuningu, z poziomu narzędzia (pierwsza karta). Jednak producent zaleca utworzyć także punkt przywracania przed jego użyciem.


Tuning przeznaczony jest głównie dla przeglądarek IE 7 i 8, ale większość opcji powinno działać także w starszych wersjach, o ile takowe obsługują, na przykład przeglądanie w trybie Prywatnym dostępne jest dopiero od wersji 8.

Dostępne funkcje:
  • Browsing Options - tu włączysz/wyłączysz animację, dźwięki, obrazy itp.
  • Clean Junk Files - szybko oczyścisz pliki tymczasowe pliki internetowe, ciasteczka, historię, hasła itp.
  • Tweak IE - karta podzielona na 5 podkategorii gdzie wł/wył/ukryjesz podstawowe funkcje takie jak pasek menu, pasek Ulubionych, menu kontekstowe, pasek narzędzi, zakładki, a kończąc na zmianie nazwy przeglądarki Windows Internet Explorer.
  • Restrioctions - wł/wył/ograniczysz funkcję auto-uzupełniania, korzystania z różnych dodatków i innych, a także ograniczysz możliwość zmiany ustawień przez innych użytkowników.
  • Security - wył. działanie dodatków podczas przeglądania w trybie InPrivate, filtrowanie itp.
  • Repair - opcje naprawy i rozwiązywania problemów z przeglądarką.

Narzędzie nie wymaga instalacji. Wystarczy rozpakować archiwum i uruchomić wykonywalny plik IE Tweaker.exe. Niestety brak wersji polskiej.
Więcej szczegółowych informacji znajdziesz na stronie producenta.

Strona domowa
Licencja: freeware
Wymagania: IE 7-8 oraz .NET Framework 3.5
System: Windows 2000/ XP/Vista/7 (32/64-bit)
Pobierz: IETweaker1.0.rar lub IETweaker1.0.zip

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails