8 stycznia 2010

Process Sniper - podgląd podstawowych informacji o uruchomionych procesach

Process Sniper jest bezpłatnym narzędziem za pomocą którego łatwo zbierzesz podstawowe informacje o każdym uruchomionym procesie. Program umieszcza swoją ikonę w zasobniku systemowym (tray-u), gdzie po dwukrotnym kliknięciu pojawi się małe okienko popup. Wystarczy przeciągnąć je na okno programu o którym chcesz uzyskać konkretne informacje, takie jak: wersja i ścieżka instalacji programu, unikalny identyfikator procesu Pid, priorytet, datę i czas uruchomienia, przez jakiego użytkownika itp.

Każdy przeglądany proces możesz w dowolnej chwili wstrzymać, wznowić lub zakończyć, a także zmienić priorytet na inny.
Jeśli zajdzie taka potrzeba jednym kliknięciem myszy możesz poszukać o nim bliższych informacji w Internecie. Domyślnie za pomocą silnika Google, ale w ustawieniach aplikacji możesz go zmienić na dowolny.

W drugiej karcie uzyskasz podstawowe dane statystyczne, a w ostatniej Window możesz manipulować oknem ustawiając je na "wierzchu" lub pod innymi, maksymalizować, minimalizować do paska zadań, a także zamknąć.

Ciekawostką jest możliwość ustawienia przeźroczystości przeglądanego okna (podobnie jak w Glass2k). Ustalamy ją w procentach od 0 (przeźroczyste) do 255 (normalne).

Strona domowa
Licencja: bezpłatna (GPL 3.0)
Wymagania: .NET Framework 2.0
System: Windows XP/2008/Vista/7 (32-64 bit)
Pobierz: ProcessSniper1.0.0.setup

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails