24 stycznia 2010

FileKiller - trwałe niszczenie plików bez możliwości odzyskania

Chcąc się w trwały sposób pozbyć niepotrzebnych plików - szczególnie tych osobistych i poufnych - nie wystarczy wrzucić je do kosza. Po jego opróżnieniu system co prawda ich nie widzi, ale fizycznie nadal istnieją i łatwo można je odzyskać programami Recuva, DiskDigger i podobnymi. Aby je definitywnie usunąć najlepiej posłużyć się elektroniczną niszczarką.


FileKiller to bezpłatne i nie wymagające instalacji narzędzie służące do bezpiecznego usuwania plików z dysków bez możliwości późniejszego ich odzyskania. W odróżnieniu od innych niszczarek wyróżnia się prostotą i niezwykłą szybkością. Użytkownik sam decyduje jakim wzorem znaków wypełnione zostanie miejsce po usuwanych plikach i w ilu przejściach.

Dostępne metody zastępowania plików:
 • Losowymi danymi
 • Puste miejsca (spacja)
 • Dowolnym znakiem ASCII (np. A)

Aby zniszczyć plik(i) kliknij przycisk Select Files i w oknie wyboru wskaż ten przeznaczony do usunięcia. Niestety, nie ma możliwości wybrania folderu z całą zawartością. Trzeba najpierw go otworzyć i dopiero w oknie wyboru zaznaczyć wszystkie znajdujące się tam pliki.

Następnie wybierz jedną z trzech metod zastępowania usuwanych miejsc: Random data, Blanks lub ASCII oraz w polu Delete Iterations określ ile razy program ma wykonać przejść.

Teraz uruchom niszczarkę przyciskiem KILL Files on Grid >> i potwierdź decyzję przyciskiem Tak.
Wszystkie pliki zostaną nadpisane wybraną metodą oraz dodatkowo zmieniona zostanie ich oryginalna nazwa.

Strona domowa
Licencja: bezpłatna (GPL)
System: Windows XP/Vista
Pobierz: FileKiller1.0.zip

3 komentarze:

 1. Zachęcam do czytania tego bloga oraz zapraszam no mój.

  http://gwyobrazni.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. ooooj przydaja sie takie programy :D korzystalam kiedys z podobnego. jesli dobrz rozumiem to on zastepuje wpis w rejestrze jedna z podanych metod...
  ciekawe rozwiazanie ale najwazniejsze ze dziala ;P

  pozdrawiam,

  OdpowiedzUsuń
 3. Zastępuje - jedną z trzech metod - fizycznie zapisaną przestrzeń usuwanego pliku, czyli w tzw. klastrach, sektorach itd...

  OdpowiedzUsuń

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails