14 stycznia 2010

USB Safeguard - szyfruj prywatne dane na pendrive-ach

USB Safeguard to bezpłatny i niewymagający instalacji program służący do ochrony poufnych danych na dyskach USB za pomocą szyfrowania 256 bitowym algorytmem AES. Program działa na każdym pendrive z systemem plików FAT16, FAT32 lub NTFS. Dzięki obsłudze metody "przeciągnij i upuść" jest prosty w użyciu i nie wymaga żadnych skomplikowanych działań. Po prostu uruchom plik usbsafeguard.exe na dowolnym pendrive i wprowadź swoje hasło szyfrujące.

Dla ochrony przed ewentualnym keyloggerem możesz wykorzystać do tego wbudowaną, wirtualną klawiaturę.
Do nowo otwartego okna przeciągaj kolejno wszystkie dokumenty, zdjęcia i inne pliki, które masz zamiar zaszyfrować, a następnie uruchom szyfrowanie (Encrypt) wskazanego pliku lub (Encrypt All) wszystkich plików.

Zaszyfrowane dane przechowywane są w jednym pliku image.dsk, które w przypadku późniejszego przywracania (odszyfrowywania), dla zwiększenia bezpieczeństwa mogą zostać (lub nie) z niego usunięte i zniszczone wirtualną niszczarką 3 metodami: Zero Out Data, DoD 5220.22-M lub Wipe.

Aby zarządzać zaszyfrowanymi plikami ponownie uruchom plik usbsafeguard.exe. Podaj prawidłowe hasło i w nowym oknie wybierz jeden, lub wszystkie pliki, przywracając im pierwotne miejsce docelowe.

Opcjonalnie, z menu kontekstowego możesz przekonwertować wybrany plik do samorozpakowującego, szyfrowanego archiwum SFX - łatwego do przesyłania np. e-mailem.

Deszyfrując dane zdecyduj, czy mają zostać usunięte z pliku image.dsk, czy dalej pozostać w archiwum.

W dowolnym momencie możesz dodawać do archiwum kolejne pliki lub usuwać istniejące.

UWAGA! Niektóre programy antywirusowe mogą wszczynać fałszywe alarmy z uwagi na zawartą funkcję samorozpakowującą SFX.

Strona domowa
Licencja: bezpłatna (CC licence)
System: Windows XP/Vista/7
Pobierz: usbsafeguard.1.0.exe

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails