9 października 2009

DefaultBrowser - ustaw domyślną przeglądarkę w swoim profilu

W systemie Windows XP, tuż po instalacji domyślną przeglądarką internetową jest Internet Explorer. Użytkownik może jednak zainstalować inną, np. popularną w Polsce Mozillę Firefox i w prosty sposób uczynić ją domyślną. Jednak w przypadku kilku użytkowników komputera, dla wszystkich kont domyślną może być tylko jedna, ta sama przeglądarka. Co zrobić, gdy każdy chce używać innej?

Default Browser likwiduje wspomnianą wadę i pozwala każdemu użytkownikowi komputera ustawić ulubioną przeglądarkę w swoim profilu (oprócz konta Gość) na domyślną, według dołączonej listy.
W polu Preset zawarte są te przetestowane przez autora, które na pewno zadziałają bez żadnych problemów, w tym wersje przenośne (portable). Jeśli na liście nie znajdziemy swojej, możemy wskazać ją opcją Przeglądaj, podając jej lokalizację pliku wykonywalnego na dysku, np. Opera10portable.exe. Autor jednak nie gwarantuje, że z każdą zadziała.
Po ustawieniu swojej przeglądarki potwierdzamy wybór przyciskiem Zastosuj (Apply).
Dla cofnięcia dokonanych zmian wystarczy kliknąć Reset, aby przywrócić domyślną przeglądarkę zdefiniowaną dla wszystkich kont, czyli IE.

Aplikacji nie musimy instalować, wystarczy ją uruchomić.

Strona domowa
Licencja: bezpłatna
System: Windows XP
Pobierz: DefaultBrowser1.8

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails