7 października 2009

Device Doctor - zawsze aktualne sterowniki urządzeń

Sterowniki urządzeń warto mieć zawsze w najnowszej wersji, ponieważ są najczęstszą przyczyną braku stabilności lub nawet awarii systemu. Również producenci sprzętu wypuszczają coraz to nowsze wersje z usuniętymi błędami lub dodatkowymi funkcjami, co poprawia ogólną stabilność nie tylko określonych urządzeń, ale także całego systemu.

Device Doctor jest bardzo prostym i łatwym w użyciu bezpłatnym narzędziem wyręczającym użytkownika od ciągłego pamiętania o aktualizacji sterowników różnych urządzeń zainstalowanych w komputerze, także tych nieznanych, a widocznych w systemowym Menadżerze urządzeń.
W jego bazie znajduje się ponad 13 mln. sterowników różnego sprzętu, w tym coraz więcej przewidzianych dla Windows 7. Program błyskawicznie przeskanuje system, sprawdzi dostępność nowszych wersji i wyświetli listę tych, które okazały się nieaktualne. Wystarczy kliknąć na przycisk Download update tego sprzętu, którego sterownik chcemy uaktualnić, aby pobrać najnowszy plik instalacyjny, który następnie wystarczy uruchomić.
Niektóre ściągnięte pliki są spakowane (ZIP, RAR), zatem najpierw należy je rozpakować, a następnie odszukać i uruchomić plik Install.exe, Install.msi, lub w przypadku ich braku plik INI na którym klikamy prawym przyciskiem myszy i z menu wybieramy Zainstaluj.


Zobacz też na podobne narzędzie DriverMax

Freeware Driver Update Software
Strona domowa
Licencja: bezpłatna
System: Windows XP/Vista/7 (32-64bit)
Pobierz: Device Doctor_1.0.0.1

1 komentarz:

  1. Mam windows7, 23 sterowniki do aktualizacji.Laptop ma 3 tygodnie a mając wcześniej pc z xp,nigdy nie martwiłam się o ,,jakieś"sterowniki.1)Czy wszystkie wyszukane mam zainstalować?2)Czy odinstalować starsze wersje,czy autom.same się aktualizują.3)Czy wystarczy zrobić przywracanie systemu,gdyby coś nie działało i powrócić do starszych wersji?Który program jest najlepszy do wyszukiwania nowości.Czy można też sugerując się programem,sterowniki ściągać ze strony producenta,mając większą gwarancję,że to jest ten ster?Proszę o poradę!

    OdpowiedzUsuń

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails