29 października 2009

DropIt - wygodna segregacja różnych typów plików

DropIt jest małą i nie wymagającą instalacji aplikacją, która usprawnia segregowanie różnych typów plików przez przeciąganie i upuszczanie do znajdującej się na pulpicie ikonki. Pozwala wcześniej, dla wszystkich formatów plików ustawić indywidualne foldery docelowe, do których później mogą być przemieszczane, kopiowane, a nawet nadpisywane (w zależności od ustawień w opcjach) jednym ruchem ręki, bez potrzeby otwierania określonego folderu.
Na pewno przyda się do segregowania plików graficznych JPG, PNG, GIF, każdy do innego folderu lub wspólnego np. Moje obrazy, spakowanych plików ZIP, RAR do folderu Archiwa, czy plików muzycznych mp3, mp4, wma, wav, ogg i inne do Moja muzyka. Możliwości jest wiele.


Najciekawszą funkcją jednak jest porządkowanie folderów wraz z ich zawartością. Znajdujące się w nich różnego rodzaju pliki zostaną automatycznie posegregowane do przydzielonych im miejsc przeznaczenia. Domyślnie ta funkcja jest wyłączona i należy ją wcześniej w ustawieniach włączyć. Gdy program napotka nieskonfigurowany typ pliku, zostaniemy powiadomieni odpowiednim komunikatem

Konfiguracja:
Po uruchomieniu aplikacji kliknij prawym przyciskiem myszy na znajdującej się na pulpicie ikonce i z menu wybierz Manage. Wpisz w środkowe pole odpowiednie rozszerzenie pliku np. JPG i przyciskiem Folder wybierz dla niego miejsce przeznaczenia, a następnie potwierdź przyciskiem Apply. Obsługiwane rozszerzenie pojawi się na liście w polu Extension List, z prawej strony okna. Jeśli nie znasz rozszerzenia pliku, ale wiesz jaki to plik, przyciskiem Search File wskaż jego położenie. W podobny sposób dodaj wszystkie rozszerzenia plików, które mają być obsługiwane przez DropIt.
W dolnej części okna łatwo możesz skorygować docelowy folder każdego typu pliku.

W ustawieniach (Settings) aplikacji możesz sprawić, aby "pływająca" ikona zawsze znajdowała się "na wierzchu", nad innymi oknami lub zadokować ją w określonym miejscu na pulpicie. Tu także włączysz obsługę folderów z ich zawartością oraz określisz sposób zachowania podczas dublowania plików (nadpisywanie, pomijanie lub zamiana ich nazwy).

Strona domowa
Licencja: freeware
System: Windows XP
Pobierz: DropIt.0.5.3.exe

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails