28 października 2009

Texturized Taskbar - pasek zadań mieniący się kolorami tęczy

Texturized Taskbar to mała aplikacja autorstwa Solo-Dev koloryzująca pasek zadań Windows, który może mienić się tęczą kolorów, lub po wyborze jednej z 12 dostępnych tekstur odpowiednim wzorem. Na obecnym etapie zmienia kolor tylko samego paska zadań, bez ingerencji w menu Start i działa tylko wtedy, gdy menu to znajduje się w typowym położeniu, czyli u dołu ekranu. Nie zadziała, jeśli znajduje się w innym położeniu, od góry lub z boku. Autor jednak nadal rozwija swój program i obiecuje rozszerzyć jego możliwości.

Użycie aplikacji jest niezwykle proste.
Wystarczy po jej zainstalowaniu wcisnąć przycisk Magnet LCD, aby użyć tęczy, lub wybierać odpowiednią teksturę i potwierdzić przyciskiem Set Texture. Opcjonalnie można jeszcze dostosować suwakiem przeźroczystość tekstury. Oryginalny wygląd paska przywracamy przyciskiem Restore.

Po zmianie wyglądu paska trzeba jeszcze ukryć menu konfiguracyjne. Robimy to klikając PPM na ikonkę Texturized Taskbar w zasobniku systemowym (koło zegara) wybierając opcję Hide. Podobnie wywołujemy to menu, tym razem komendą Show.

UWAGA! W międzyczasie, w przeciągu paru godzin powstała 2 i 3 wersja tej aplikacji, która rozpoznaje już położenie paska góra/dół. W następnym wydaniu ma już obsługiwać menu Start...
Nie trzeba jej instalować, to wersja przenośna (portable). Wersja 1.3 i 1.4 posiada funkcję autostartu.

Strona domowa
System: Windows XP/Vista/7
Pobierz: Texturized_Taskbar_by Solo_Dev.zip
Pobierz: Taskbar Texturized .2 (portable)
Pobierz: Taskbar Texturizer 1.3 (portable)
Pobierz: Taskbar TexturizerNewFeatures 1.4 portable

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails