12 października 2009

Stick - przydatne narzędzia w ruchomych kartach

Stick jest małą aplikacją, która zmienia tradycyjny sposób pracy z niektórymi aplikacjami i pozwala przyklejać do krawędzi pulpitu w formie kart (zakładek) takie narzędzia jak: pasek zadań z aktywnymi procesami, notatnik z podstawowymi funkcjami edycji i formatowania tekstu, kalendarz, nawigator z możliwością eksploracji folderów i przeglądania stron internetowych, kalkulator oraz czytnik kanałów RSS. Wszystkie karty są konfigurowalne i mogą być rozmieszczane myszką w prosty sposób wokół krawędzi ekranu od góry, dołu, z prawej lub lewej strony, według upodobań użytkownika. Wszystkie w jednej linii lub każda osobno.


Każdemu narzędziu można przydzielić jedną z pięciu skórek, dostosować przeźroczystość (zarówno karty jak i jego okna), ustawić "na wierzchu" lub w tle, otworzyć i zamknąć w efektowny, animowany sposób. Z łatwością można skalować okna przeciągając myszką ich krawędź lub róg. W taki sam sposób jak każde inne systemowe.Funkcje:
- konfigurowalne okna narzędzi
- mini eksplorator zawartości folderów
- podstawowy edytor tekstu
- zarządzanie kartami w locie
- przeglądarka internetowa

Wtyczki:
- pasek zadań
- kalendarz
- czytnik kanałów RSS 0.91 i RSS 2.0
- kalkulator

Z menu kontekstowego ikony Stick w tray-u (na pasku koło zegara) można łatwo wejść do ustawień i dodać [Add] lub usunąć [Delete] dowolną(e) kartę(y), indywidualnie zmienić temat (skórkę) oraz nazwę każdej z nich, dostosować przeźroczystość, animację otwierania/zamykania okna oraz zapisać układ kart (zakładek) do szablonu, aby móc szybko odtworzyć ich rozmieszczenie.

Wersji przenośnej (portable) nie musimy instalować, wystarczy rozpakować archiwum i uruchomić wykonywalny plik Stick.exe.

Strona domowa: iWonder Designs LLC
Licencja: bezpłatna (freeware)
System: Windows XP/Vista
Pobierz: Stick2.8.0.82portable
Pobierz: Stick2.8.082install

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails