14 października 2009

PhotoJoy - przestrzenna prezentacja zdjęć na pulpicie

PhotoJoy to ciekawy sposób prezentacji naszych kolekcji zdjęć przechowywanych w komputerze lub z galerii online w postaci ich efektownego, przestrzennego kolażu na pulpicie. Można użyć gotowych tapet podzielonych na kilkanaście tematów, z których każda ma inny układ prezentacji fotografii. Jeśli jednak komuś mało, na pulpicie może umieścić animowane widżety, zwane PhotoToys, prezentujące na swój sposób nasze zdjęcia. W przypadku, gdy zdecydujemy się na własną tapetę użyć możemy już tylko widżetów takich jak: Magazine -album fotograficzny, Cubic Rotations - mozaika z obracających się kostek, Photo Tides - mozaika z ruchomych kafli, Photo Shuffles - tasowane karty oraz Mobile - trzy fotografie wiszące na sznurku i poruszane wiatrem.
Zobacz wideo...

Do pakietu dołączono także niezłą kolekcję animowanych wygaszaczy 3D: akwaria, wodospady, plaże, oceany, które można przejrzeć, a potem pobrać i aktywować tylko te, które nas interesują. Najlepiej jednak wygląda wygaszacz z własnych zdjęć, gdzie do wyboru mamy sześć rodzai efektów. A zapewniam, że są znakomite.

Obsługa programu jest stosunkowo prosta. Po instalacji wskazujemy ścieżkę dostępu do naszej kolekcji zdjęć. Następnie w karcie Collages wybieramy interesującą nas tapetę z niepowtarzalnym rozkładem zdjęć i pobieramy na dysk przyciskiem Download. Pod każdą miniaturą mamy możliwość podglądu tapety Preview i jeśli nam odpowiada aktywujemy przyciskiem Set as Wallpaper. Po włączeniu przycisku Shuffle mamy możliwość sekwencyjnego przełączania aktywnych tapet PhotoJoy i zmiany zdjęć z częstotliwością od 5 minut do 24 godzin.

W drugiej karcie PhotoToys zawarte są wspomniane wcześniej widżety. Podobnie jak poprzednio pobieramy te, które nam odpowiadają i przyciskiem AddPhotoToys to Desktop dodajemy do pulpitu, na którym myszką ustalimy jego położenie. Z menu kontekstowego dostosujemy każdy do własnych potrzeb. I tak, mamy możliwość użycia innego folderu z grafiką, dostosować zachowanie tak, aby znajdował się "zawsze na wierzchu", nad innymi oknami, przejrzeć zdjęcia w powiększeniu, w wewnętrznej przeglądarce. Możemy w końcu zamknąć i usunąć gadżet z pulpitu.

Trzecia karta Screensavers zawiera dostępne wygaszacze ekranu Photos - wygaszacz z własnych zdjęć lub Screensavers - wygaszacze PhotoToy podzielone na kategorie. Tak samo jak poprzednio pobieramy efekt lub typ wygaszacza i aktywujemy Set as Screensaver.

W ostatniej karcie Photo Library dostępne są wszystkie galerie zdjęć biorące udział w prezentacji. Tu zarządzamy nimi dodając kolejne, usuwając niepotrzebne, aktywując wszystkie lub tylko te z naszej prywatnej kolekcji. Jeśli nie mamy własnych, warto wtedy użyć 20 zdjęć dołączonych z galerii Flickr's lub pobrać inne z internetu.

W opcjach programu istnieje możliwość wyłączenia obsługi tapet PhotoJoy-a i użycia własnej, automatycznego uruchomienia wraz z systemem Windows, ustawienia aktualnej daty wyświetlanej na tapecie oraz inne opcje.

Strona domowa
Licencja: bezpłatna
Wymagania: internet
System: Windows XP/Vista
Pobierz: PhotoJoy2.0.install

2 komentarze:

  1. beznadzieja...
    program nawet w najnowszej wersji nie ma opcji ustawienia na ekrany panoramiczne, wiec pulpit wyglada idiotycznie - zdjęcia zniekszttałcone

    OdpowiedzUsuń
  2. A próbowałeś wyłączyć obsługę tapet PhotoJoy-a i zastosować własną, panoramiczną? Możesz wtedy użyć samych widżetów.

    OdpowiedzUsuń

Komentarz musi dotyczyć publikowanego postu! W przeciwnym razie nie ukaże się.

Related Posts with Thumbnails